Güvenlik sistemleri ne kadar karmaşık ve zorlu olursa olsun, gelişmiş teknolojiyle her zaman yeniden şekillendirilebilir. Araştırmalarla tanınan bir üniversitenin, eski ve karmaşık bir güvenlik sistemini nasıl modern ve etkili bir hale getirdiğini merak ediyor musunuz? Bu yazıda, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin (ASBÜ) karmaşık video gözetim sistemini ISS Expert Video Yönetim Sistemi (VMS) ile nasıl dönüştürdüğünü ve bu dönüşümün getirdiği faydaları keşfedeceksiniz. Bu dönüşüm hikayesinde, hem güvenlik sistemlerini güncellemek isteyen firmalar için ve güvenlik sistem entegratörleri için yeni fikirler uyandıracak noktalar var.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin (ASBÜ) karmaşık ve eskiyen video gözetim sistemini son teknoloji ürünü ISS Expert Video Yönetim Sistemi (VMS) ile dönüştürdü. Bu yükseltme sadece sistemin performansını iyileştirmekle kalmadı, aynı zamanda tüm kameraların ekonomik ömrünü de uzatmış oldu.

Sosyal ve beşeri bilimler alanındaki öncü araştırmalarıyla tanınan ASBÜ, şehir merkezindeki konumu nedeniyle çeşitli zorluklarla karşı karşıya. Öğrenciler, araştırmacılar ve halkın bir arada bulunması bir güvenlik riski oluşturabiliyor. 350 kameralık eski sistem bu zorluğun üstesinden etkili bir şekilde gelemiyordu. Altı farklı üreticinin kameralarını kullanan sistem sık sık donuyor ve büyük bir video veri depolama yükü oluşturuyordu.

IDIS bir çözümle devreye girdi ve ISS Expert’in yeteneklerini sahada kanıtlama imkanı buldu. ISS Expert VMS, farklı firmaların ürettiği DVR’lar, analog HD kameralar ve 3×3 metrelik bir video duvarı dahil olmak üzere tüm kameraları ve cihazları başarıyla yönetebiliyor. Markası ne olursa olsun tüm kameralar için geliştirilmiş kullanım kolaylığı ve tam işlevsellik ilk bakışta fark ediliyor.

IDIS VMS başlangıçta bir ay boyunca test edilmesi planlanıyordu, ancak sadece bir hafta sonra avantajlar o kadar netti ki ASBU güvenlik kontrolörleri eski sistemlerini kullanmayı tamamen bıraktı. Depolama ihtiyaçlarını azaltmak için IDIS Harekete Uyarlanabilir İletim (MAP) ve ONVIF hareket algılama kombinasyonu kullanılarak kilit alanlardaki kameralar yalnızca hareket algılandığında kayıt yapacak şekilde ayarlandı.

Sonuçlar etkileyici. ISS Expert, ASBU’nun sistemini kullanımı, uyarlaması ve yükseltmesi kolay, güçlü ve entegre bir gözetim çözümüne dönüştürdü. IDIS’in çözümü ayrıca ASBU’nun güvenlik ekibinin, kolluk kuvvetlerinden gelen düzenli video kanıt taleplerine kolayca uymasını sağlıyor

Bir sonraki aşamanın bir parçası olarak IDIS, daha da hızlı, otomatik görüntü incelemesi için Derin Öğrenme Analitiği (IDLA) araçlarını ekleyecek. IDIS çözümü ayrıca, örneğin daha fazla kamera eklenmesine ve depolama kapasitesinin artırılmasına olanak tanıyan IDIS 300D NVR’ler ile sistemi genişletmeyi kolay ve ekonomik hale getiriyor.

Yeni ürünlerinizi ve örnek çalışmalarınızı bizimle paylaşın!

Çözümlerinizin ve başarı hikayelerinizi blogumuzda yer alması ve daha geniş bir kitle tarafından görülmesi için bu önemli fırsatı kaçırmayın. Güvenlik sekötrü olarak bir araya gelelim ve başkalarına ilham veren ve teknolojik gelişmelerin öncülüğünü sergileyen içerikleri beraber oluşturalım!