Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) denetiminde düzenlenmekte olan bu fuar çerçevesinde güvenlik sistemleri ve trafik konulu firmaların buluşacağı organizasyon için bir devlet kurumu destek olmaktadır. Avrasya Güvenlik ve Trafik Fuarı için destek veren devlet kurumları; Karayolları Genel Müdürlüğü, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı,  Emniyet Genel Müdürlüğü ve T.C. İçişleri Bakanlığı’dır. Fuar 12 Kasım 2015  – 14 Kasım 2015 tarihleri arasında Ankara Congressium kongre ve fuar merkezinde markaları ve ziyaretçileri buluşturmayı hedefliyor.

Bu sene 6.sı düzenlenecek olan  Avrasya Güvenlik ve Trafik Fuarı şekil olarak 3 ana konudan oluşacaktır. Bu konular;

– Güvenli şehirler
– Trafik ve trafik güvenliği
– Kamu güvenliği
olarak belirlenmiştir.

Güvenli şehirler konu başlığı altında özellikle büyük şehirler olmak üzere insanların güvenli bir ortamda hayat sürdürebilmeleri için yapılması gerekenler ve ilgili firmaların sunulduğu bir sunum yapılacaktır.

Trafik ve trafik güvenliği başlığında Karayolları Genel Müdürlüğü sahipliğinde, Karayolları Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi düzenlenecektir.

Kamu güvenliği konu başlığında ise sektörle ilgili firmaların ve ürünlerinin tanıtımı, bilgi ve tecrübelerin paylaşıldığı bir ortam hazırlanmaktadır. Kamu güvenliği başlığı altında siber güvenlik, antierör, sınır güvenliği, toplumsal olaylara müdahale, göç ve finans kuruluşlarının güvenliği gibi konulara açıklama getirilecektir.

Avrasya Güvenlik ve Trafik Fuarı açılışa birçok devlet büyüğünün katılımı beklenmektedir. Fuar 12 Kasım 2015  – 14 Kasım 2015 tarihleri arasında Ankara Congressium kongre ve fuar merkezinde düzenlenecektir.

Kaynak: Avrasya Güvenlik ve Trafik Fuarı