Bosch akıllı ev (smart home) pazarındaki faaliyetlerini güçlendiriyor. 01.01.2016 Tarihinden itibaren akıllı ev sektörüne yönelik faaliyetlerini ”Robert Bosch Smart Home GmbH” adlı yeni firması üzerinden yürütecek.

Firma, ev içindeki pek çok sistemin ve işin otomatik bir şekilde halledilmesine yönelik çözümler sunacak. Örneğin bu sistemle evinize girişleri raporlayabilir yada ısı kontrolü sağlayarak tasarruf edebilirsiniz.

Ocak ayında ilk ürünler online satış yoluyla müşterilerin beğenisine sunulacak. Bu ürünler içinde akıllı ev kontrol paneli, akıllı termostat, kapı ve pencereler için manyetik kontaklar yer alıyor.

Ürünlerin lansmanı Las Vegas’da düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (Consumer Electronics Show – Ces, Ocak 6-9, 2016) yapılacak.

Bosch akıllı ev çözümleri çok büyük bir pazarı hedeflemiş durumda. 2020’lerde Dünya genelindeki 230 milyon evin %15’inin akıllı ev teknolojileri kullanıyor olacağı tahmin ediliyor.

Robert Bosch Smart Home GmbH’nin Gelecek Planlama Yöneticisi Dr. Peter Schnabele yeni çözümlerihakkında:”Bosch akıllı ev çözümlerinin kurulumu ve kullanımı çok kolay: bir sistem ve bir mobil uygulama ile günlük rutin yapılan ve farkında olmadan bizi yoran işler otomatik olarak ve çok daha güvenli ve etkin bir şekilde halloluyor.” diyor.

Bosch akıllı ev çözümleri evde kullanılan tüm sistemlerin basit ve etkili bir sistemle yönetimini sağlıyor. Isı, aydınlatma, yangın alarmı gibi sistemlerin yönetimini ve birbirleriyle etkileşimini mümkün kılıyor. Üstelik bunları bir telefon yada tabletle yönetme imkanına sahipsiniz.

Bosch akıllı ev çözümlerinde ”esnekliğe” çok önem veriyor. Açık platform ve standartların teknolojiyi daha kullanılabilir kılacağını düşünüyor. Bu nedenle Bosch akıllı ev çözümleri başka üreticilerin uyumlu cihazlarıylada kolayca çalışabilecek şekilde modüler ve genişleyebilir bir yapıda tasarlanmış.

Kaynak: www.securityworldhotel.com