Ali Serdar KILIÇ – “Öncelikle nasılsınız? ISAF Exclusive için hazırlandığınızı biliyoruz, hazırlıklar nasıl gidiyor?”

Feridun BAYRAM:

–  Çok teşekkürler, iyiyim. Bildiğiniz gibi Mart’ın 6-8’i arası Sheraton Ankara’da sektörün en ayrıcalıklı etkinliği diye tanımladığımız ISAF Exclusive’e hazırlanıyoruz. Şimdilik Exclusive hazırlıklarımız da oldukça iyi gidiyor. Görüşmeler tamamlandı, çok özel konuşmacılarımız geliyor. Yine Kamu’dan çok özel davetlilerimiz geliyor. Bu etkinlik, güvenlik sektörünün en üst segment ağına erişimi sağlıyor.

Ali Serdar KILIÇ – “Isaf Exclusive ‘in bilinen fuarlardan farklı bir konsepti var. Bunu bize anlatabilir misiniz?”

Feridun BAYRAM:

– ISAF Exclusive bizler için çok özel bir organizasyon oldu. Bunun sebebi sektörde var olmayan bir konsepti uygulamış ve başarılı olmuş olmamızdır. Exclusive, CONFEX diye tabir ettiğimiz, konferans ve fuarın eş zamanlı gerçekleştiği, sınırlı sayıda firmanın stantlı katılabildiği niş bir organizasyondur. Şöyle ki, sektörün önde gelen başlıca firmalarının yer aldığı fuarı, buna denk olarak ayrıcalıklı bir ziyaretçi profili ziyaret etmektedir. Kamu kurum ve kuruluşları, Emniyet Teşkilatı, Türk Silahlı Kuvvetleri, belediyeler, taahhüt firmaları, AVMler, bölgedeki önemli sanayi kuruluşları ve İstanbul fuarımıza gelemeyen tüm Anadolu bayiileri sektör öncüsü firmalarla başkentimiz Ankara’da buluşmaya geliyor.

Bunun yanısıra, belirttiğim gibi fuarla eşzamanlı olarak yoğun bir konferans programı gerçekleştiriyoruz. Bu yılki konferans temamız Güvenlik ve Gelecek Akıllı Şehirler’dir. Oturumlarda sektör öncüleri, akademisyenler ve kanaat önderleri yükselen teknoloji trendleri ile ilgili bilgi ve deneyimlerini bizlerle, ISAF Exclusive dinleyicisi ile paylaşacak. Yani ziyaretçiler firmaların ürün ve hizmetlerini inceleyip sonrasında ilgili oturumlara katılabilecekler.

Bu yüzden ISAF Exclusive Marmara Fuarcılık için çok önemli bir proje.

Ali Serdar KILIÇ – “İlk fuarda geri dönüşler nasıl oldu? Katılımcı ve ziyaretçiler bu konsepti benimsediler mi?”

Feridun BAYRAM:

–  Bildiğiniz üzere, ISAF Exclusive’in ilkini 2017 Mart ayında gerçekleştirmiştik. Exclusive için ilk deneyimimiz olmasına rağmen oldukça güzel geri dönüşler aldık. Tabi bu, bizim Marmara Fuarcılık olarak 145. Fuarımız olacak. Elbette ki bu iyi geri dönüşleri şansa bırakarak almadık. Bu tarz ayrıcalıklı organizasyonları gerçekleştirmek çok zordur. Bizler, Exclusive öncesinde çok araştırma yaptık, katılımcılarımızın taleplerini inceledik. Sektördeki açığı inceledik, çözüm önerilerini tartıştık ve değerlendirdik. Bu sektöre ne iyi gelir, nasıl taze kan getiririz, diye sorduk.

22 yıldır İstanbul’da düzenlediğimiz ISAF’ta olmayan/ olamayan ne var diye sorduk. İstanbul her ne kadar Avrasya’nın merkezi olsa da, kamuya yakın olması için Ankara’yı tercih ettik. Özetle, ISAF Exclusive’i geliştirmek için adım adım ve özenle hazırlandık. Neticesinde de geçtiğimiz yıl katılımcılarımızdan çok pozitif dönüşler aldık. Zaten 2018 Mart için stand alanımızın dolması da bunu tekrar kanıtladı. 2018’in çok daha başarılı geçeceğini düşünüyorum.

 Ali Serdar KILIÇ – “Firmalar neden bu fuara katılmalılar?” 

Feridun BAYRAM:

–  Öncelikle ISAF Exclusive, sektörün en önemli ve nitelikli alıcılarını ağırlayacak. En seçkin ziyaretçi kitlesi orada olacak, siz de onlara ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak istiyorsanız orada olmalısınız.  İkincisi; özellikle kamuyu, TSK’yı, Belediyeleri, Emniyet Teşkilatı’nı, inşaat sektörünü ve Anadolu pazarını hedefleyen firmalar için bu fuar biçilmiş kaftan. Organizasyonu Başkent’te düzenlememizin sebebi ilk elde bunlardır. ISAF Exclusive sektörün en kazançlı organizasyonu olmuştur çünkü katılımcı firmalar Türkiye’nin en önemli alıcılarıyla burada buluşuyorlar.

Ali Serdar KILIÇ – “Sektör profesyonelleri neden bu fuarı ziyaret etmeliler?”

Feridun BAYRAM:

–  Profesyoneller için bunun sayısız sebebi var. Güvenlik sektörünün en seçkin firmalarıyla bu fuarda tanışabilecekler. En güncel teknolojileri ve firmaların en yeni ürün ve hizmetlerini burada inceleyebilecekler. Ayrıca Kamu’dan yoğun katılım olacağı için, yetkililerle tanışabilecekleri belki de en optimum ortam ISAF Exclusive olacak. Ayrıca 3 gün boyunca fuarla eşzamanlı süren konferans ve oturumlar, profesyoneller için kaçırılmaması gereken bir fırsat. Güvenliğin, akıllı şehirlerin, kişisel koruyucu donanımların vb. gelecekte alacağı yönü öngörmek, profesyonelleri 1-0 öne geçirecektir.

Ali Serdar KILIÇ:

–  Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz. Bizde guvenlik.tekolojileri.net olarak fuarda bulunmak ve fuardaki etkinlikleri takipçilerimize aktarmak isteriz. Başarılar dileriz.