İnsansız hava araçları ve drone kullanımındaki artışla birlikte giderek büyüyen kamu güvenliği ihtiyacını karşılamak üzere benzersiz bir yazılım platformu sunan Dronsense, Flir tarafından yatırım aldı.

Flir’in Dronesense’e yaptığı stratejik yatırım, her iki firmanın uzmanlıklarını ve müşteri portföyünü birleştirerek, İHA yönetimi ve raporlama konularında Dünya’nın ihtiyaç duyduğu çözümleri geliştirerek pazara sunmak için fırsatlar yaratacak.

Flir termal görüntüleme konusundaki uzmanlığı sayesinde, İHA’ların gece ve hatta dumanla kaplı gökyüzünde dahi kişilerin termal görüntüleme ile uzaktan tespitini sağlıyor.

Dronesense ise; polis teşkilatı, itfaiye gibi kamu güvenliği organizasyonlarının kontrolündeki drone’ların bir merkezden yönetilmesini ve raporlanmasını sağlıyor.

Flir’in CEO’su James Cannon: “Dronesense ile yapılan bu işbirliği sayesinde çok önemli bir çözümü pek çok sektör ve coğrafya sunacağız. Başlangıçta İHA’lar için geliştirilen bu sistem, yakın gelecekte farklı sensör ve cihazları da kontrol edecek şekilde geliştirilecektir.” dedi.

Kaynak: Flir.com