Türkiye’nin güvenlik fuarı ISAF, 13-16 Ekim 2022 tarihlerinde sektör profesyonellerini bir araya getiriyor. Teknolojinin getirdiği yeniliklerin güvenlik sektörüne yeni yansımalarının sergilendiği fuarda yurtiçi ve yurtdışından ziyaretçiler Türkiye’nin ve Dünya’nın önemli markalarıyla buluşuyor.

Devir Yazılım Devri!

Yazılım geliştirmenin değeri ülkemizde anlaşılmaya başladı. Türk firma ve yazılımcılar güvenlik sektörüne hitap eden yazılımlar üzerinde çalışıyor ve hayata geçiriyorlar.

Fuarın en dikkat çeken ürünlerinden biri Biges Ar-Ge Merkezi tarafından geliştirilip şirketleşen Hybrone’a ait. Hybrone Cloud, farklı cihazları bir araya getiren ve tek bir uygulama üzerinden yönetilmesini sağlayan bir IoT platformu. Bu platform, cihazları bir araya toplarken bayileri de oyunun içine alarak onlara devam eden gelir elde etme imkanı sağlayan bir abonelik yapısına sahip. Sisteme kaydedilen kamera sistemleri, alarm sistemleri, network switchler ve IoT cihazlarından gelen veriler takip edilerek, herhangi bir olumsuzluk durumunda kullanıcıya ve ilgili bayiye bildirim gönderiliyor. Bu sinyallerin 7/24 canlı operatörlerin hizmet verdiği Veri Takip Merkezi’ne (yeni nesil alarm takip merkezine verilen ad) ulaştırılması mümkün. Ayrıca Hybrone ekosistemi bir çoğu yapay zeka destekli olan dijital ürün ve hizmetlerle zenginleştiriliyor.

Fuarda Varnost firması da kendi geliştirdiği çatı yazılımınıı tanıtıyor.

Kamera sistemleri

ISAF’ta Hikvision, Dahua, Tiandy, Vguard, Bosch, Mobotix gibi markaların son teknoloji kameraları ve gelişmiş video analiz kabiliyetleri dikkat çekiyor. Üniforma tanıma, silah algılama, kavga algılama, ters yön ihlal, alan ihlal, kişi sayma gibi kurumların işlerini kolaylaştıracak pek çok çözüm kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Yangın İhbar ve Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın günümüzde ihmal edilmesi mümkün olmayan bir konu. İnsan ve binaların güvenliği için üretilen son teknoloji yangın ihbar sistemleri yine ISAF fuarında ziyaretçileri bekliyor. Duman algılama, kıvılcım algılama, ani ısı artışı dedektörleri ve beam dedektörler… Hepsi ve daha fazlası ISAF fuarında.

Hırsız İhbar Sistemleri

Fuar çerçevesinde yer alan Bosch, Ajax, Fonri, Biges365 ve daha pekçok hırsız ihbar sistemi markası yeni ürün ve özelliklerini ziyaretçilerin beğnisine sunuyor.

Geçiş Kontrol Sistemleri

ISAF’ta geçiş kontrol konusunda uzmanlaşmış pek çok firma ve ürün var. Özak, Makim, Tansa gibi turnike üreticileri, ZKTech, Hikvision, Dahua gibi dünya markaları, Moonwell, Fora gibi yerli üreticiler sizleri standlarında bekliyorlar.

Fuar geçtiğimiz senelerde olduğu gibi aşağıdaki konuları kapsıyor:

ISAF Security – 26. Uluslararası Güvenlik ve Ülke Güvenliği Sistem, Ekipman ve Hizmetleri Fuarı

ISAF Fire&Rescue – 26. Uluslararası Yangın, Acil Durum, Arama-Kurtarma Fuarı

ISAF Cyber Security – 11. Uluslararası Siber Güvenlik, Bilgi ve Ağ Güvenliği Fuarı

ISAF Smart Life – 11. Uluslararası Akıllı Binalar ve Akıllı Yaşam Fuarı

ISAF Safety&Health – 11. Uluslararası İş Güvenliği ve İş Sağlığı Fuarı