Hanwha Vision, Q serisi yapay zeka kameralarının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Yapay zeka tabanlı nesne algılama ve sınıflandırma özelliğine sahip yeni kameralar, hem işletmeler hem de ev kullanıcıları için daha uygun fiyatlı bir çözüm sunuyor. Derin öğrenme yapay zeka destekli fonksiyonalara sahip Q serisi kameralar, perakende, küçük ticari tesisler, konut ve otel uygulamaları için ideal bir seçenek haline geleceğini söylemek mümkün. Aynı zamanda kullanıcıların farklı projelerdeki ihtiyaçlarını karşılayabilecek 2MP, 5MP ve 4K çözünürlüğe sahip modeller Q serisinde bulunuyor.

Hanwha Vision Q serisi yapay zeka kameralarımız dünya pazarında büyük bir ilgi ile karşılandı. Bu yeni kamera serimizle, hem işletmeler hem de ev kullanıcıları için uygun fiyatlı ve son teknoloji bir çözüm sunuyoruz. Türkiye’deki yetkili distribütörlerimiz olan Entpa, EDS ve Teknomaks üzerinden ürünlerimizi temin edebilirsiniz. Ürünlerimizle ilgili her türlü soru için Hanwha Türkiye Ofisi olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yeni ürünlerimizle pazar payımızı daha da büyüterek, müşterilerimize en iyi güvenlik çözümlerini sunma konusundaki kararlılığımızı sürdüreceğiz.

Erhan ÖZEL - Pre-Sales Manager, Hanwha Vision Türkiye

Q serisi yapay zeka kameralar, yanlış alarmları azaltmanın yanı sıra alan ve hat ihlali için akıllı video analizlerine sahip. Kameralar, WiseMD (Wise Motion Detection) teknolojisi sayesinde, önceden tanımlanmış bir alana giren, alandan çıkan veya alanda dolaşan insanları ve araçları algılayabiliyor. Hareket algılama olayları operatörlerle daha yüksek doğrulukla paylaşılarak, yanlış alarmların önüne geçilirken ve hareket algılama doğruluğu da en iyi hale getiriliyor.

Q serisi AI kameralar, geniş açılı lenslerin yarattığı bozulma olmadan doğal bir görüntü üreten “lens bozulma düzeltme” teknolojisine sahip. Ek olarak bu kameraların, gelişmiş Geniş Dinamik Aralık (WDR) özelliklerinden ve hareketi akıllı bir şekilde tanımlamak için AI kullanan ve gürültülü, az ışıklı ortamlarda bulanıklığı azaltan WiseNRII teknolojilerine de sahip olduklarını belirtelim.

Hanwha Vision’ın Q serisi kameralar, siber güvenlik açısından son derece güvenli bir seçenek sunuyor. Verilerin güvenliği, kullanıcı ve ağ kimlik doğrulaması, IP adreslerine dayalı erişim kontrolü ve derin şifreleme gibi özelliklerle sağlanıyor. Bu özellikler, müşterilerin Hanwha Vision ürünleriyle çalışırken veri güvenliği konusundaki endişelerini azaltıyor.

Q Serisi kameralar herhangi bir olay tetiklendiğinde bunu diğer cihaz veya servislere bildirme yeteneğine sahip. Örneğin kamera bir alan ihlali algıladığında e-posta gönderme, FTP’ye resim yükleme veya bir HTTP isteği gönderme gibi fonksiyonları yetine getirebiliyor. Bu sayede kameranızı farklı sistemlerle entegre şekilde çalıştırabilirsiniz.

Fiziksel özelliklere değinecek olursak, Q serisi, görüntü kalitesini çok fazla etkileyen çizilmelere karşı daha iyi koruma sağlayan sert kaplamalı bir dome camı kullanılmış. Kameralarda montajcıların korkulu rüyası olan “buğulanmayı” önleyen yerleşik bir havalandırma deliği mevcut.

Yeni bir montaj plakasına sahip olan Q serisi kameralar bu sayede kurulumu daha kolay hale getiriyor. Wi-Fi dongle kullanılarak yazılım kurulumu da sorunsuz ve akıcı şekilde tamamlanıyor.

Q serisi AI kameralar, gürültülü, düşük ışıklı ortamlarda hareketi akıllıca tanımlamak ve bulanıklığı azaltmak için AI kullanan bir dizi çözünürlük, gelişmiş Geniş Dinamik Aralık özellikleri ve WiseNRII teknolojisi sunar.

Hanwha Vision, Q serisi AI kameralar ile birlikte, güvenlik endüstrisinde hem işletmeler hem de ev sahipleri için daha uygun maliyetli ve etkili bir çözüm alternatifi sunuyor. Montajcılardan son kullanıcılara kadar herkes, Q serisi AI kameraların kullanıcı dostu özelliklerinden ve üst düzey siber güvenlik özelliklerinin faydasını deneyimleyebiliyor. Q serisi yapay zeka kameraların piyasaya sürülmesi, Hanwha Vision için önemli bir kilometre taşını ve güvenlik endüstrisinin teknolojik evriminde ileriye doğru bir adımı işaret ediyor.