Sektörün global liderlerinden biri olan ve yenilikçi güvenlik kamerası, ürün ve çözümlerinin tedarikçisi Hikvision, Türkiye’deki ticari marka haklarını başarıyla geri kazandığını duyurdu.

Türkiye Yargıtay Mahkemesi 10 yıl süren yargı süreci sonunda Hikvision lehine ve daha önceden başka bir şirketin sahip olduğu Hikvision tescilli ticari marka haklarının geçersiz olduğuna  karar verdi.

Karar sonrası açıklama yapan Hikvision Türkiye Genel Müdürü Johnson Feng, ” Türkiye’deki Hikvision ticari marka haklarını geri kazanmaktan dolayı son derece mutluyuz. On yıllık süreçte bizlere gösterdikleri anlayış ve duydukları güvenden ötürü değerli ortaklarımıza ve müşterilerimize minnettarız. Hikvision ürünlerini Türkiye piyasasında daha etkili bir şekilde sunacağımıza, daha şeffaf ve istikrarlı bir Hikvision marka imajı ortaya koyacağımıza inanıyorum” dedi.

Hikvision ürünleri, son 10 yıldır Türkiye’de Hakion adı altında satışı gerçekleştiriliyordu. Haikion’dan Hikvision’a marka değişim süreci ise bu yılın Kasım ayı sonunda tamamlanmış olacak.