Türkiye mutfak gereçleri sektörünün önemli üreticilerinden Mehtap Mutfak Eşyaları A.Ş., 2004’te Smart Ltd. tarafından kurulmuş olan 80 adet analog kamera, 5 adet 16 Kanal Vguard PC tabanlı sunucudan oluşan bir kamera sistemi kullanıyordu. Bu sistem, Network ve internet üzerinden sorunsuz görüntü aktarımıyla, uzun kayıt süresi ve gece görüşlü kameraları ile 2015 senesine kadar sorunsuz olarak çalıştı.

Gelişen teknolojiye ayak uydurmak ve daha yüksek görüntü kalitesi için 2015 senesinde yine S Mart Ltd. Tarafından tüm sistemin yenilenmesine yönelik bir çalışma yapıldı. Mevcut kablolama korunarak, Vguard PC tabanlı kayıt cihazlar yerine Pinetron PDR- AHD1016 AHD kayıt cihazlar kullanıldı. Önemli noktalardaki eski kameralar yerlerine AHD kameralar kullanılarak görüntü kalitesi arttırıldı.

Firmanın ilave kamera ihtiyaçları için, IP network altyapısı oluşturuldu. 30 adet Pinetron PNC-IB2E4 Full HD IP Kamera ve 2 adet Pinetron PNR-HD5016 Full HD NVR sisteme ilave edildi.

Şuanda Mehtap A.Ş.’de, Pinetron AHD ve Full HD IP çözümlerinden oluşan hibrit ve güncel bir sistem oluşturulmuş durumda. Ayrıca Mehtap A.Ş.’nin diğer grup firmalarında da Pinetron sistemleri kullanıldığı için, sistemlere tek bir mobil uygulama yada client yazılım ile bağlanılabilmekte, izleme ve yönetim yapılabilmektedir. Farklı fabrikaların sistemlerinin kontrolleri (HDD durumu, cihaz ısıları, network bağlantı durumları, kayıt durumları vs) tek bir merkezden yapılabilmektedir.

Mehtap Mutfak Eşyaları A.Ş.

1960’lı yıllarda mutfak eşyaları sektörüne giren Mehtap, 1974 yılında ilk defa Teflon kaplı ürünler üretmeye başladı. DuPont® Teflon’un Türkiye’deki ilk lisanslı kullanıcısı olan Mehtap, Teflon kaplı ürünlerin yanı sıra emaye ve çelik ürünlerin üretimine de devam ediyor.

Ürünlerinin dağıtımını yurt içinde çeşitli merkezlerde bulunan 7 bölge müdürlüğü ile sağlamakta olan Mehtap, yurt dışına da Avrupa, Amerika, Orta Asya ve Orta Doğu’ya önemli ölçüde satışlar gerçekleştirmekte ve toplamda 42 ülkeye ihracat yapmaktadır.