Okisan; Türkiye tek yetkili distribütörlüğünü üstlendiği Dahua’yı sektöre daha yakından tanıtmak amacıyla, İstanbul ve Ankara’da bayi seminerleri düzenledi. Seminerlerde ; Dünya güvenlik sektörünün önde gelen üreticilerinden Dahua ‘nın sektördeki yeri ve gelecek hedefleri konusunda ayrıntılı bilgi sunuldu. Daha sonra, her ürün gurubu, sorumlu Dahua mühendisi/ yöneticisi tarafından tanıtıldı.

”Yeni Teknolojiler/ Yeni Çözümler” konulu seminerlerde, hedef kitle olan proje uygulama firmalarının yoğun katılımı gözlendi.

İlki 05 Aralık 2015’te İstanbul’da Grand Cevahir Hotel’de; ikincisi 12 Aralık 2015’te Ankara’da Hilton Hotel’de gerçekleştirilen seminerlerde Dahua’nın farklı IP ve HDCVI CCTV çözümleri, access kontrol sistemleri, video interphone, akıllı bina çözümleri, araç takip (mobil CCTV) çözümleri ve akıllı ulaşım (trafik yönetimi) çözümleri anlatılmıştır.

Her sunumun devamında, konuyla ilgili soru/cevap bölümü ayrılarak, katılımcıların merak ettikleri ayrıntılar hakkında da bilgi verildi.

Bir araya gelen meslektaş firma yetkilileri, kahve molaları ve öğlen yemeği gibi molalarda bir araya gelerek sektör ve piyasa değerlendirmeleri yapma fırsatı buldular.

Sektör sorunları açısından öne çıkan şikayetlerden biri; gerek ihalelerde, gerekse son kullanıcı nezdinde eşdeğer gibi gözüken, ancak aralarında büyük maliyet ve kalite farkı bulunan ürünlerle yapılan haksız rekabet sorunuydu.

GESİDER ve Okisan’ın bu sorunun çözümü için ihtisas gümrüğü oluşturmanın doğru bir başlangıç olacağı görüşü sunulmuş ve seminer katılımcıları tarafından kabul gördü gördü.