876 firma ve 24 üniversite ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük sanayi kümesi SAHA İstanbul tarafından 25 Ekim – 28 Ekim tarihleri arasında düzenlenen SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı; Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve diğer sivil ve askeri kamu kurumlarının katılım ve destekleriyle düzenlenmektedir. Türkiye’nin yerli üretim potansiyelindeki artışın ve bağımsız üretim gücünün sergilendiği uluslararası bir platformdur. Yüksek teknolojiye sahip ürünlerin sergilendiği SAHA EXPO’da savunma, havacılık, denizcilik ve uzay sanayinde stratejik öneme sahip pek çok ürün ilk kez tanıtıldı.

Fuara yurtiçi ve yurtdışından birçok firma katıldı. Fuarın katılımcı listesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Fuarın programı şu şekildeydi:

fuar-programi

SAHA EXPO, Tüm Dünyadan Profesyonellerin 7/24 Ziyaret Etmesini Sağlayacak

SAHA EXPO katılımcıları, fiziki fuardan hemen sonra başlayacak olan, 3 Boyutlu Sanal Savunma ve Havacılık Fuarı, “SAHA EXPO Sanal Fuarı’na” da katılma hakkı kazanacaklar. Dünyanın her bölgesinden sektör profesyonelleri, 7/24 ziyaret edebilecekleri Sanal Fuarda katılımcı firmaların 3D ürünlerini gerçeğe en yakın şekilde inceleyebilecek, broşürlerini okuyup indirebilecek, firmaların ve ürünlerin videolarını izleyebilecek, kartvizitlerini bırakabilecek, çevrimiçi yazışabilecek ve firma iletişim bilgilerine erişebilecekler.

SAHA EXPO Sanal Fuarda, video konferans üzerinden görüşme talepleri katılımcılar tarafından onaylanan firma temsilcileri, görüşmelerini gerçekleştirebilecekler. Katılımcılar fuara davet edilen yabancı delegasyon ve alım heyetlerine görüşme talebi gönderebilecekler. Ayrıca katılımcılar sanal fuarın istatistik bölümünden, hangi ülkelerden stantlarındaki hangi ürünlerin incelendiğini, hangi broşürlerin indirildiğini görebilecek, kartvizit bırakan ziyaretçilerle iletişim kurabilecekler.

SAHA EXPO 2022 katılımcıları, Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB fuar desteklerinden yararlanabilmektedirler.
Ticaret Bakanlığı’nın yer kirası ve stant masraflarını kapsayan desteği, üst limiti 77.000 TL olmak üzere %50 oranındadır.
Şirketler için %60, işbirliği kuruluşları için %70 oranında ve 180.000 TL’ye kadar.

kaynak: https://www.sahaexpo.com