Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı tarafından Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne 5 yıllığına tahsis edilen, Ataköy’deki Ahşap Ev’in Alarm ve Kamera sistemi sosyal sorumluluk projesi kapsamında Biges A.Ş. ve guvenlik.teknolojileri.net tarafından yapıldı.


Bosch alarm ürünleri, SmartBOX ve Biges365 alarm takip hizmeti ile oluşturulan alarm sitemine ek olarak, Vguard DVR ve kameralar kullanılarak hizmet binasının elektronik güvenlik ihtiyaçları karşılandı.

TOFD ‘ ye bağlı tesiste yeni tanı almış omurilik felçli bireyleri ve ailelerine psikolojik destek ve hastalık süreçleriyle ilgili eğitimler verilerek, akran danışmanlığı planlamaları yanı sıra, tiyatro kulüpleri, modern dans atölyeleri, ünlü şeflerle yemek workshoplar düzenlenerek hafta sonu keyifli vakit geçirmeyi dileyen kurum, kuruluşlara ev sahipliği yapabilecekler.

TOFD - Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği

Projede yer alan diğer kişi ve kuruluşlar: Tresette-Aslandağ, Franke Mutfak, ISS Türkiye, Ekoline Perde, Teknoseyir Bilişim, İstinye ve Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü öğretim görevlileri oldu.

Bu özverili çalışmayı sürdüren TOFD ailesine ve faydalanan tüm bireylere hayırlı olmasını temenni ediyoruz.