Marketsandmarkets‘ın son araştırmasına göre global video analiz pazarı 2027 yılına kadar yıllık %23,8 kümülatif artarak 7,1 milyar dolardan 20,3 milyar dolara ulaşacak.

Analistlere göre video analiz pazarının büyümesindeki en büyük etken hükumetlerin bu teknolojilere yönelmesi ve desteklemesi olacak. Ayrıca, güvenlik kameralarının suç oranları üzerindeki pozitif etkisi bu büyümeyi hızlandıracak.

Alan İhlaline Yönelik Analizler En Büyük Payı Alacak

İzinsiz giriş yönetimi, izinsiz girişlerin tespitini ve video analiz yöntemi ile açık alanlardaki ihlalleri tespit eder ve bu olayların izlenmesine olanak tanır. Video analiz ile entegre ihlal takip sistemleri doğru ve otomatik gözetim sağlar. Bir davetsiz misafirin tanımlanmış güvenlik kuralını ihlal ettiğini varsayalım, bu durumda sistem otomatik olarak gerçek zamanlı bir alarm ve olayın videosunu oluşturur. VMS’ye iletilen bilgi ile ilgili birim hızlı ve kesin aksiyon alabilir.

En Verimli Depolama Yöntemi Bulut Olacak

Bulut tabanlı depolamanın ve analizin zamanla daha çok tercih edileceği tahmin ediliyor.
Bulut tabanlı video analizi (VAaaS), yüksek doğruluk, gerçek zamanlı izleme ve uyarı alma, kullanım kolaylığı, müşteri gereksinimlerine göre konfigürasyonları, kolay dağıtımı ve veri güvenliğini sağlar.

Pazarda Lider Kuzey Amerika

ABD ve Kanada ağırlıklı olmak üzere Kuzey Amerika pazarı, tedarikçilerin yoğunluğu ve güvenlik ihlallerinin meydana gelmesi açısından dünyanın ilk sıralarında yer almaktadır. Bu nedenle arge, teknoloji kullanımı ve altyapı konusunda en gelişmiş bölge olarak kabul edildiğinden, küresel video analiz pazarına Kuzey Amerika’nın hakim olduğunu söylenebilir. Kritik noktalardaki altyapının ve ulusal sınırların korunmasına ilişkin artan endişeler, son yıllarda hükümetin bu sektördeki etkinliğini de artırdı. Devlet tarafından zorunlu tutulan güvenlik politikaları ve bunlara ayrılan bütçe Kuzey Amerika’yı çeşitli sektörlerden satıcılar için en kazançlı pazar haline getiriyor.

Pazarın Lider Oyuncuları

Yeni raporda bahsedilen lider markalardan bazıları şunlardır: Avigilon, Axis Communications, Cisco, Honeywell, IBM, Allgovision, Genetec, Intellivision, Gorilla Technology ve Intuvision.

kaynak:https://www.securityworldmarket.com