Fiziksel lokasyonlarda ziyaretçi analitiği konusunda yazılım ve donanım çözümleri geliştiren V-Count, 2016 yılında Revo Capital’dan  aldığı yatırımdan sonra, 2017 yılı sonunda Diffusion Capital Partners (DCP) ‘dan da yatırım alarak, toplam yatırım miktarı 3.5 Milyon $’a çıkardı. Böylece V-Count 2018 yılına hızlı bir başlangıç yaptı.

Temel anlamda ziyaretçi analitiği üzerine uzmanlaşmış Türk menşeli bir markadır. İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu AVM, zincir mağazalar, hava limanları gibi noktalarda mekandaki insan sirkülasyonunun doğru bir şekilde sayılması ve anlamlı raporlar oluşturulmasını sağlıyor ve hizmetlerini abonelik modeli ile ücretlendiriyor.

2012 yılında ODTÜ Teknokent’te Demirhan Büyüközcü ve Kaan Kayabalı tarafından kurulan firma: kişi sayma, yoğunluk analizi, kuyruk tespiti gibi video analiz konularında, başta perakende sektörü olmak üzere, taşımacılıktan fuarcılığa kadar pek çok sektöre çözümler sağlıyor.

V-Count hali hazırda 80 ülke ve 20.000 noktada hizmet veriyor. Ayrıca bu sene New York’ta gerçekleşen NRF Big Show’da Türkiye’den katılımcı olarak yer alan tek Türk şirketi V-Count oldu.

Kaynak: V-Count