Merkezi Houston, ABD de bulunan; Dünyanın en önemli kurumsal VMS yazılımı üreticilerinden olan Video Insight artık Panasonic çatısı altında.

Gerekli prosedürler ve organizasyonların tamamlanması bir yıl süren süreç, Şubat 2015 ‘te başladı.

3000 den fazla kamera modeli desteği ile 100 den fazla üreticinin kameralarını destekleyen Video Insight; Okul, hastane, kamu binaları gibi kurumsal anlamda önem taşıyan mekanlarda çözüm sağlayabilecek güçlü bir video analiz yazılımıdır.

Panasonic Türkiye Satış Müdürü Sn. Serkan Kuyumcuoğlu konuyla ilgili olarak : ” Kurumların satın aldıkları farklı marka/model cihazların tek noktadan yönetilmesi konusunda ciddi sıkıntılar yaşanmakta. Umuyoruz ki Video Insight ürünleri ile bu sorunu minimum seviyelere çekmiş olacağız. Özellikle son günlerde ülkemizde yaşadığımız güvenlik sorunlarının artması, bu tür çoklu ürün desteği sunan çözümleri her geçen gün daha kritik ve önemli hale getirmektedir.” dedi.

Bu birleşme ile, birbirleriyle  uyumlu çalışan bu iki marka artık bütün bir çözüm olarak Türkiye pazarına da sunulacak.

Video Insight; farklı lokasyonlardaki farklı marka ve model ürünlerden oluşan sistemlerin bir noktadan yönetilmesini mümkün kılıyor.

Video Insight’ı denemek isteyenler aşağıdaki linkten 60 günlük ücretsiz deneme sürümünü indirebilirler:

http://info.panasonic.com/VI-free-60-day-trial.html

Video Insight; yalnızca kamera yönetimi değil; Video Wall, Access Control uygulamaları gibi farklı sistemleri de desteklemektedir.