Ajax Systems 20 Ekim 2023 ‘de beşinci etkinliğini düzenleyerek yeni ürün ve çözümlerini tanıttı. Ajax Systems yenilikçi bir yaklaşımla tasarladığı CCTV ürün gamını tanıttı. Bu ürünler arasında: TurretCam, BulletCam ve DomeCam Mini video kameraları bulunuyor, bu kameralar tavizsiz güvenlik ve gizlilik sağlamanın yanı sıra kusursuz bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Ayrıca, “Ajax NVR” adı verilen ağ video kaydedici, Ajax sistemleri ile video gözetiminin etkileşimini sağlamak üzere sunuldu.

Ajax’ın yeni kameraları olan TurretCam, BulletCam ve DomeCam Mini, özel tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Her kamera modeli farklı konfigürasyonlara sahip ve True WDR teknolojisi sayesinde değişken ışık ortamlarına uyum sağlayabiliyor. Ayrıca, özel gürültü azaltma sistemi ve IP65 koruma sınıfı, bu kameraların zorlu hava koşullarına dayanmasını sağlıyor.

Ajax NVR , Ajax ürün ve sistemleriyle mükemmel senkronizasyon sağlayarak hemen hemen her IP kamerayı otomasyon ve izinsiz giriş koruma sistemine entegre etme olanağı sunuyor.

Beşinci Ajax Özel Etkinliği’nde  kullanıcılarımıza inovasyonla dolu bir sunum yaptık. Yeni ürün ve hizmetlerimiz, video gözetimden yangınla mücadeleye kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Ayrıca, Grade 3 sertifikasyonuyla ürünlerimizin güvenlik standartlarını yükselttik. Bu etkinlik, kullanıcılarımıza maksimum güvenlik, rahatlık ve özgürlüğü vaat eden ‘mekanınızı yönetin’ vizyonumuzu da vurguluyor.

Ercan ÖZTÜRK - Sales Business Development, Ajax Systems Türkiye

Şirket aynı zamanda eski sloganı “Güvenlik sanat olduğunda” yerine “Alanınızı kontrol edin” yeni sloganını ve yeni yönetim platformu “Space” i duyurdu. Bu platform, kullanıcılara kendi alanları üzerinde tam kontrol sağlayan, maksimum güvenlik, rahatlık ve sınırsız özgürlük sunuyor.

Ajax Systems, kullanıcıların daha fazla esneklik ve kontrol sağlamak amacıyla yeni bir “Space” adlı sanal birim geliştirdi. Bu sayede kullanıcılar Ajax uygulamasında kolayca bir “Space” oluşturabilir ve gerekli cihazları buraya ekleyerek sorunsuz bir şekilde yönetebilirler.

Ajax Systems’ın KeyPad Dokunmatik Ekran kablosuz klavyesi, son teknoloji güvenlik özelliklerine sahip bir grafik arayüz sunuyor ve akıllı telefon uygulamalarını kullanarak anahtarlar veya kartlar yerine kullanıcıların akıllı telefonlarını kullanmalarını sağlıyor.

Şirket ayrıca Yale ile entegrasyonunu duyurdu, böylece kullanıcılar Yale akıllı kilidini Ajax uygulamasından kontrol edebilir ve otomatikleştirebilirler. Bu entegrasyon, mümkün olan en güvenli ve kesintisiz iletişimi sağlamak için Yale Home API aracılığıyla gerçekleştiriliyor.

Ajax Systems, bu entegrasyonun başlangıçta Norveç, İsveç, İtalya, İspanya ve Türkiye’de başlayacağını ve daha sonra ABD, Kanada ve diğer ülkeleri de kapsayacağını duyurdu.

Son olarak, Ajax Systems’ın Yönetim Kurulu Başkanı Aleksandr Konotopskyi, Ajax sisteminin kullanıcı dostu tasarımı ve güvenlik özelliklerini vurguladı. Kendi deneyimlerini paylaşan Aleksandr, sistemin rahatlığının ve basitliğinin altını çizdi. Aleksandr aynı zamanda Ajax uygulamasının kullanıcı dostu özelliklerine, erişim haklarını yönetme ve cihazları uzaktan kontrol etme kolaylığına dikkat çekti.