Kanada Vancouver merkezli Avigilon firmasının tüm hisseleri Motorola Solutions tarafından 1 milyar dolara satın alındı. Haber firmanın kendi sitesi www.avigilon.com ‘dan duyuruldu.

Video analiz, ağ video yönetim yazılımı ve donanım, güvenlik kameraları ve geçiş kontrol çözümleri de dahil olmak üzere, gelişmiş güvenlik gözetim çözümleri üzerinde faaliyet gösteren Avigilon dünya genelinde 750’den fazla patente sahip.

Motorola Solutions Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Greg Brown, “Bu satın alma ile Avigilon’ungelişmiş video gözetim ve analiz çözümleri ticari müşterilerilerimiz için yeniürünler ve teknolojiler olarak sunulacak. Güvenlik kameraları daha güvenli şehirler ve başarılı işler yaratmada güçlü bir rol oynuyor. Önemli bir yeri ve konumu kontrol altnda tutmak için etkili birer “göz ve kulak” olarak hizmet edebilir. Gelişmiş video analiz özellikleri ise bu etkiyi daha da öteye taşıyor.” dedi.

Bu satın alma Motorola Solutions’ın; yakıt, ulaşım, kamu hizmetleri, üretim ve eğitim gibi sektörlere güvenli çözümler sağlayan ticari pazarların yeni bölümlerine yayılmasını sağlayacaktır.

Kaynak: www.avigilon.com