IP Kamera üreticisi Axis Communications, Q61 serisi PTZ kameralarına 4K seçeneğinide ekleyerek, ilk 4K speeddome kamerasını piyasaya sunmuş oldu.

Hızlı pan, tilt ve güçlü zoom özllikleriyle yeni Axis Q6128-E, iç ve dış mekanda düşük ışık ve zorlu çevre şartlarında görev yapmak üzere tasarlandı.

Bu özellikleriyle AVM, park alanları, şehir meydanları gibi geniş alanlarda yüksek çözünürlüklü bir çözüm sunuyor.

Axis Q6128-E, ”sharp dome” teknolojisi sayesinde, ufuk çizgisinin üzerine çıkan tilt kabiliyeti ve görüntü sabitleme (image stabilisation) özellikleriyle, standart speed dome kameralara göre daha geniş bir görüntüleme kabiliyetine sahip.

Axis Ürün Müdürü Erik Frannlid Q6128-E ürünüyle ilgili olarak: ” Axis Q61 Dome kameralarımız yenilikçi dizaynı ve yüksek teknolojik özellikleriyle çok başarılılar. Şimdi Bu özelliklere 4K çözünürlüğün gücü de eklenmiş oldu. Piyasada Ultra yüksek çözünürlüklü kameralara kesinlikle ihtiyaç var. Caddeler ve meydanlar gibi geniş alanlarda çok daha fazla detay elde etmemizi sağlıyorlar.” dedi.

-50 +50 Derece sıcaklıkta çalışabilen ürün, defog (sisten arındırma) ve hızlı kuruma teknolojisi ile şiddetli yağışta bile buğu yapmadan keskin görüntüler sağlıyor.

Ayrıca kamera üzerinde hareket algılama (motion detection), sanal sınır (gatekeeper) , belli alanda bir obje algılandığında o bölgeye zoom yapma gibi akıllı video analizi özellikleri bulunuyor.

Ürünün 2015’in 4. çeyreğinde satışa sunulması planlanıyor.

Q6128-E Genel Özellikleri:

25-30 fps @ 4K (8 Megapiksel) video

12X Optik Zoom ve Autofocus

Saniyede 700 Derece Pan ve Tilt kabiliyeti.

Darbe dayanıklılığı IK08

Sabotaj algılama, Şok algılama

Arctic ısı kontrol özelliği

Akıllı video analizi

Kaynak: http://www.securityworldhotel.com/