Lider IP kamera üreticilerinden Axis, IP video interkom alanındaki en güçlü firmalardan biri olan 2N firmasını satın aldı. Merkezi Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan Prag’da bulunan 2N firmasının yaklaşık 200 çalışanı bulunuyor. Firma özellikle IP ses ve IP interkom alanlarında piyasa lideri konumunda.

Axis firma yöneticilerinden Peter Lindström, 2N markasının devam edeceğini ve firmanın Axis grubunun bünyesinde faaliyetlerini sürdüreceğini belirtti. Lindström analog interkom sistemlerinin IP’ye çevrilmesinde ve yeni firsatların geliştirilmesinin her iki firmanın da önemli bir ortak hedefi olduğunu vurguladı.

2N’in, hali hazırdaki satış kanalına ek olarak Axis’in satış kanallarını da aktif olarak kullanacağı ve bu sayede yeni pazarlara daha kolay bir şekilde girebileceği ön görülebilir. Axis firmasının çok etkin olmadığı bazı pazarlara ise 2N’in satış kanalları Axis’e yeni fırsatlar sunacaktır.

Axis’in güçlü piyasa imajı ve ar-ge imkanları ile 2N’in sektöre daha yenilikçi ürünler sunacaktır.

2N firması Türkiye’deki çözüm ortağı Bircom Telekomünikasyon ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. tarafından temsil ediliyor.

Kaynak:http://www.axis.com/global/en/press-center/press-release/4355