Biges’in gelenekselleşen zirvelerinin 10.su Antalya Spice Hotel’de 11-14 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleşti.

Güvenlik Teknolojileri ekibi olarak oradaydık ve çeşitli röportajlar gerçekleştirdik.

Zirve 2018’in sloganı “güç bizde” idi. Biges yöneticileri 2017 hakkında değerlendirmelerde bulunarak, 2018’de çözüm ortaklarını ne gibi yeniliklerin beklediğini anlattılar.

2015’den itibaren “ürün değil çözüm” vurgusu yapan Biges, özellikle akıllı şehir sistemleri ve belediyelere yönelik ürettikleri çözümlerle; distribütörlük formatından, artık teknoloji üreten ve geliştiren bir firma olma yolunda ilerlediklerini vurguladılar.

Serkan Gökşen’le Biges’i konuştuk:

Bigesin tüm ürün grupları etkinlik süresince sergilendi: Vguard, Bullwark Quantum, Panasonic Kamera Sistemleri, Bosch Hırsız Alarm, Biges 365 Smartbox Akıllı Entegrasyon Çözümleri, Biges 365 Evde Bakım ve Destek Otomasyon Sistemi, Bullwark Geçiş Kontrol Sistemleri, Global Yangın İhbar Sistemleri, Bullwark Mobil Kamera ve Takip Sistemleri, Zyxell Network Ürünleri, Seagate Depolama Çözümleri sergilenen ürün grupları arasındaydı

Başarılı çözüm ortaklarına çeşitli ödül ve hediyeler verildi. Ayrıca 10 yılı aşkın süredir, Biges ile çalışan firmalara da “Sadakat” ödülü verildi.

Seminerin son gününde ünlü teknoloji yazarı Serdar Kuzuloğlu teknolojinin hayatımıza getirdiği değişiklikleri konu alan bir seminer verdi. Ünlü televizyoncu/gazeteci Metin Uca’da etkinliğin son günü sahne aldı.