Bosch Güvenlik Sistemleri(Almanya) ve Sony Corporation (Japonya), video güvenlik uygulamaları alanında yenilikçi ürün ve çözümlerin geliştirilmesinde işbirliği yapmak ve iş ortaklığı kurmak için bir sözleşme imzaladı. 2017 yılı başından itibaren iki şirket, yüksek çözünürlüklü ve düşük ışıklı video görüntülemede yeni standartlar belirlemek için teknolojik deneyimlerini birleştirmeyi hedefliyor. Anlaşmaya varılan ortaklığın bir parçası olarak Sony’nin Japonya hariç tüm pazarlardaki video güvenlik müşterileri, Bosch Güvenlik Sistemleri satış ve pazarlama organizasyonu tarafından sunulacak ve desteklenecektir.

Sony Corporation Profesyonel Ürünler Grubu Sektör Başkanı Toru Katsumoto: “Bu ortaklık, video güvenlik alanında benzersiz teknolojik uzmanlığı olan iki öncü şirketin güçlü yanlarını bir araya getirdiği için video güvenlik endüstrisinde devrim yaratacak. Müşteriler, Sony’nin 4K çözümleri, Bosch’un bitrate yönetimi ve video analizi gibi üstün teknolojilerinin birleşmesinden istifade edecekler.” diyor.

Bosch Güvenlik Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Gert van Iperen; “Bu eşsiz ortaklık aynı zamanda Bosch’un IoT (nesnelerin interneti) konusundaki vizyonunu da desteklemektedir. Video güvenlik kameraları ve topladıkları spesifik veriler, internetin ilerlemesinde önemli bir rol oynamaktadır. Kameralar, IoT ürünleri arasında -internetin gözü- olacaklar” diye belirtiyor.

Sony CCTV ürünleri BOSCH Güvenlik Sistemi organizasyonu ve satış kanalları üzerinden müşterilerle buluşacak. Bosch içinde özel bir ekip tarafından yönetilecek bu operasyonda 50’den fazla ülkede farklı dillerde eğitim, satış, satış sonrası servis ve müşteri desteği sağlanacak.
Van Iperen, “Global Bosch Güvenlik Sistemleri organizasyonu, Sony markasının ve müşterilerinin getirdiği sorumlulukla hareket ederek, satış pazarlama ve destek konusunda mümkün olanın en iyisini sağlamaya çalışacaktır. Sony markası altında yeni ürün ve teknolojiler geliştirmeye ve üretime devam edilecektir.” diye belirtti.

Bosch Güvenlik Sistemleri satış ve pazarlama organizasyonu, Japonya dışındaki tüm Sony video güvenlik müşterilerine hizmet ve destek verecek.