Termal görüntüleme teknolojisinin öncülerinden FLIR Systems, yeni görüntüleme sensörünü tanıttı. Boson adı verilen yeni sensör içerisinde Movidius firmasının Myriad 2 görüntü işleme ünitesini barındırıyor. Boson, düşük güç tüketimi, ağırlığı ve boyutuna rağmen ortaya koyduğu işlem gücüyle SoS (System on Sensor) yapısını görüntüleme sektörünün odağına taşıyabilecek devrimsel bir ürün olmayı hedefliyor.

FLIR Boson’un görüntü işlemcisi Myriad 2, 12 çekirdeğe sahip. Gelişmiş görüntü işleme, süper yüksek çözünürlük, gürültü azaltma, arka plan çıkartma, derinlik ölçme gibi işlemleri kolaylıkla yapabilen sistem bunun yanında hatırı sayılır bir işlemci gücünü de özel uygulamalarda kullanılmak üzere ayırabiliyor.

FLIR Boson ile taşınabilir termal görüntüleme sistemleri, gelişmiş güvenlik sistemleri, insansız hava araçları, robotik teknolojiler, navigasyon, sürücü destek sistemleri, giyilebilir teknoloji ürünleri gibi birçok alanda geliştirilecek ürünler için yeni fırsatları da beraberinde getiriyor.

Kaynaklar : 

http://www.flir.com/Boson
http://www.movidius.com/news/movidius-brings-artificial-vision-intelligence-to-flir-systems-latest-thermal-imaging-product