Cambox ürünleri uzun zamandır dikkatimizi çekiyordu. Sizler gibi sosyal medyada görmeye başladık. Sonra yaygın olarak satılmaya ve kullanılmaya başlandığını fark ettik. Cambox bize numune dolu bir koli gönderdi ve ürünleri inceleme fırsatı bulduk. Videoda bahsedemediğimiz bazı detaylar aşağıdaki yazımızda mevcuttur.

Cambox Nedir?

Cambox, kamera montajı için geliştirilmiş buat ve aparatlar içeren bir ürün grubunun markasıdır.

Kamera buatını ilk üreten firma olmasa da, Türkiye güvenlik sektöründe bu tür ürünleri popüler hale getirmiş bir marka olduğunu söyleyebiliriz.

Kamera Montajında Neden Buat Kullanılır? Özellikle dış ortamda, kamera soketlerini yağmur, toz gibi etkilerden korumak için bir kutu içinde muhafaza etmek ileride oksitlenmeden kaynaklı sorunların önüne geçmek için gereklidir. Ayrıca, iç ortamda da olsa, kameranın bağlantı soketleri, adaptörü montaj noktasında kötü bir görüntü oluşturabilir. Bu soket ve adaptörü bir buat içine almak montajı daha estetik hale getirir. Kamerayı bir buat üzerine monte ettiğinizde, kamerayı montaj zemininden izole etmiş olursunuz. Özellikle montaj alanı metal ise veya metal bir iskelet içeriyorsa, kameranıza buradan kaçak enerji ulaşabilir. Buat kullanımı bu durumunda önüne geçer.

Cambox ürün grubunda neler var?

NX7 Kamera Montaj Buatı

 

 

Cambox ailesinin en incesi ve montaj yüzeyi en küçük olanı. Beyaz, gri ve kırmızı renkleri mevcut. BC-02 Taban ile uyumlu.

 

 

 

 

NX1 Kamera Montaj Buatı

 

 

Sağlam yapısı ve geniş yüzeyi ile dikkat çeken bir ürün. Beyaz, gri ve kırmızı renkleri mevcut. BC-02 Taban ile uyumlu.

 

 

 

BC-02 Buat Tabanı

Cambox NX1 ve NX7 buatları için üretilmiş montaj tabanıdır. Siyah ve beyaz renk seçenekleri mevcut.

 

B52 Pro Set Kamera Montaj Buatı

 

 

Cambox ailesinin en geniş hacimli ve yüzeyli buatı. Kapak ile birlikte satışa sunuluyor. Bu modelin üzerinde bir adet su terazisi, rekor, mıknatıs var. Montaj vidaları da ürün ile beraber geliyor.

 

 

 

B52 Kamera Montaj Buatı

 

 

Yukarıda görselde görülen aynı kasa ve materyale sahiptir. Aksesuarlar hariçtir.

 

 

 

 

Cr-135 Köşe Montaj Aparatı

 

 

Bina köşelerine speed dome yada çoklu sabit kamera takmak için ideal olan bu aparat galvaniz sac üzeri antistatik toz boya ile kaplı. Cambox buatları ile uyumlu.

 

 

 

 

Cr-45 Köşe Montaj Aparatı

 

 

 

 

İç köşelerde bir montaj yüzeyi oluşturmak için tasarlanmış. Duvara dört vida ile tutturuluyor. Cambox buatlarıyla uyumlu.

 

 

 

 

Cr-100 Köşe Montaj Aparatı

İç köşelerde bir montaj yüzeyi oluşturmak için tasarlanmış. Duvara iki vida ile tutturuluyor. Çok ağır bir kamera kullanmayacaksanız, CR-45 modeline göre daha hoş bir görüntü sunuyor.

 

TB-10 Uzatma Aparatı

 

 

 

Kamera başta olmak üzere, başka cihazların montajında da kullanılabilecek bir uzatma aparatı. 10 cm uzunluğundadır. Metal malzeme içermediği için iletken değildir. Cambox buatları ile uyumlu.

 

 

 

 

 

TB-25 Uzatma Aparatı

 

 

 

 

Kamera başta olmak üzere, başka cihazların montajında da kullanılabilecek bir uzatma aparatı. 25 cm uzunluğundadır.Metal malzeme içermediği için iletken değildir. Cambox buatları ile uyumlu.

 

 

 

 

TB-50 Uzatma Aparatı

 

 

 

Kamera başta olmak üzere, başka cihazların montajında da kullanılabilecek bir uzatma aparatı. 50 cm uzunluğundadır.Metal malzeme içermediği için iletken değildir. Cambox buatları ile uyumlu.

 

 

 

 

TBL-3010 Dirsek

 

 

Açılı uzatmaya ihtiyaç duyulan montaj noktalarında kullanılmak üzere tasarlanmış.Metal malzeme içermediği için iletken değildir. Cambox buatları ve uzatma aksesuarları ile uyumludur.

 

 

 

M3 Octopus (Ahtapot)

 

 

Pek çok ekipmanı tek bir noktada tavandan montaj yapmak istediğinizide tercih edebileceğiniz bir ürün. Metal malzeme içermediği için iletken değildir. Diğer Cambox ürünleri ile uyumludur.

 

 

Cambox, sektörümüze özel geliştirdiği aksesuarlarla, makul ve ulaşılabilir ürün portföyü ile önemli bir ürün grubu olma yolunda ilerliyor. Cambox ve Taner Şahin Bey’e başarılar diliyoruz.