Görüntüleme teknolojilerinde Dünya’nın öncü firmalarından Canon, video analiz konusunda uzmanlaşmış  BriefCam’i satın aldı. Daha önce Axis ve Milestone gibi CCTV sektörünün iki önemli markasını satın alan Canon, bu satın alma ile CCTV sektörüne verdiği önemin altını çizmiş oluyor.

Canon’un CCTV çözümleri arasına Briefcam’i eklemesi, Axis ve Milestone satın alımları ile güçlenen yapısını, önemli bir video içerik analizi çözümü ile tamamlıyor.

Briefcam’in bu satın alma sayesinde, Canon’un müşteri portföyüne ve global kurumsal müşterilere daha kolay ulaşabileceği, öte yandan 3.parti üretici ve çözümlerle entegre edilebilir esnek yapısının da sürdürüleceği belirtiliyor.

Canon CEO’su Masanori Yamada konuyla ilgili olarak: “Briefcam’in grubumuza kattığı güç ile, müşterilerimize; IP kamera sistemleri, video yönetim ve video analiz yazılımları konusunda daha geniş bir portföy ve yenilikçi çözümler sunabileceğiz. Briefcam gibi yenilikçi bir ekiple çalışacak olmak bizi heyecanlandırıyor. Briefcam’e “Canon Grup’a hoş geldiniz” diyoruz.” dedi.

Briefcam CEO’su Trevor Matz “Global bir liderle güçlerimizi birleştirmek bizim için heyecan verici. Briefcam, Canon bünyesinde bağımsız bir firma olarak faaliyetlerini sürdürecek, bu birlikteliğin kazandıracağı güç ve yeniliklerle gelişecektir.” dedi.