Dahua tarafından yeni tanıtılan DHOP (Dahua Açık Platform) üçüncü parti uygulamaları Dahua IP kameralarına indirip yüklemenize olanak tanıyarak entegratörlere, satıcılara ve kullanıcılara yeni imkanlar sunuyor. İlk etapta Ultra serisi IP kameralarda başlayan uygulama gelecekte tüm yeni modellerde mevcut olacak.

Axxonsoft Ltd., Dahua Open Platform’a dayalı çözüm geliştiren ilk firma oldu. Kameraya yüklenen bir uygulama ile; nesne rengini, koordinatları, hareket yönü, boyutu, hızı, vb. bilgileri toplayarak bu verileri, video akışı ile birlikte Axxon Next VMS sunucusuna iletiyor. Veriler daha sonra Axxon Next VMS’de canlı ve kayıt üzerindeki sahne analizlerinde kullanılıyor.

Axxonsoft Global Satış Direktörü Alan Ataev: “Bu çözüm,  akıllı video gözetim sistemlerine maliyet ve erişim kolaylığı konusunda bir seviye atlattı. İlk yatırım, ekipman maliyetlerini önemli ölçüde düşürüyor.”  diye belirtti.

Dahua Dış Ticaret Genel Müdür Yardımcısı James Wang, “Bu açık platformun, heyecan verici yeni fikirleri, yenilikçi çözümleri ve güçlü yönlerimizi bir araya getirerek Dünya için fayda sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Kaynak: securityworldhotel.com