Dünyanın önemli teknoloji bloklarından Gartner’ın 2015 yılında yaptığı araştırmaya göre, ağ ürün ve hizmetleri sunan şirketler arasında ”en vizyoner üretici” seçilen Extreme Networks, Y3K ile iş ortaklığını duyurdu.

1996 Yılında San Jose/Amerika’da kurulan Extreme Networks, profesyonel network ürün ve sistemlerini analiz ve yönetim yazılımlarıyla da birleştirerek, en küçük sistemlerden, büyük data merkezlerine kadar çözümler sunabilmektedir. Dünya genelinde 80 ülkede yayılmış 20.000 üzerinde kurumsal proje referansına sahiptir.

Ülkemizde de kamu, sanayi kuruluşları, finans yapıları, havaalanı, cezaevleri gibi referanslara sahiptir.

Securitas şirketler grubuna bağlı Y3K, 2005 yılından beri güvenlik sektöründe ürün dağıtımı ve teknik hizmetler sunmakta ve 35 global markanın Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır.

Y3K Ürün Yönetimi Direktörü Dr.Serdar İnce, konu hakkında: “Y3K, elektronik güvenlik sistemlerinde kalitesi kanıtlanmış 35 uluslararası markanın Türkiye distribütörü. Bu sayede proje firmalarının, doğru ürünü bulma, zamanında ve en uygun koşullarla tedarik edebilme gereksinimlerine en iyi şekilde yanıt verir. Bu minvalde, katma değerli hizmet sunarak, Extreme Networks gibi bir dünya deviyle Türkiye’de çalışabilecek en önemli partnerlerden biri olduğumuzu düşünüyorum. Türkiye’nin önde gelen kurumlarına hizmet veren bu iki kuruluşun sinerjisinden güvenlik ve ağ alanında çok ciddi kazanımlar doğacaktır. ” dedi.