Flir Systems, Inc., yüksek performanslı insansız hava sistemlerinin (UAS) üreticisi Aeryon Labs Inc.’i 200 milyon dolara satın aldı.

2007 yılında Kanada’nın Waterloo kentinde kurulan Aeryon Labs, insansız hava sistemleri üreticisi ve tasırımcısıdır. Aeryon’un ürünleri, ABD Savunma Bakanlığı dahil olmak üzere, dünya genelinde 30’dan fazla ülkede kullanılmaktadır. Aeryon, donanım, gömülü yazılım, yer kontrol istasyonları, sensör, uçuş operasyonları için yazılım ve  destekleyici hizmetler içeren insansız hava sistemleri çözümleri geliştirmektedir.

 

Flir Systems Başkanı ve CEO’su Jim Cannon, “Aeryon Labs’in satın alınması uzun vadeli stratejimizi güçlendirmektedir” dedi. “Bu satın alma, 2016 yılında Prox Dynamics satın almamızla beraber insansız hava sistemleri kapasitemizi büyük ölçüde artırıyor ve askeriyeye yönelik çözümleri güçlendiriyor. Bu alanda yatırım yapmaya devam edeceğiz ”

 

 

Kalitesini sahada kanıtlamış olan Aeryon’un Skyranger’ı sırt çantasıyla taşınabilir ve dakikalar içinde tek bir operatör tarafından konuşlandırılabilir. Skyranger, zorlu koşullarda kullanılmak üzere üretilen bir drone. Yüksek irtifalar, sert rüzgarlar ve yağmur ve kar dahil olmak üzere sert hava koşullarında kullanılabilir. Skyranger ailesine yapılan son eklemelerle birlikte modüler ve açık bir mimari getirildi. Son kullanıcılar ve üçüncü parti geliştiriciler Skyranger platformu için  çözüm geliştirme, yapay yapay zeka veya amaca yönelik düzenlemeler uygulanabiliyor.

 

Aeryon Labs’in kurucusu ve CTO’su Dave Kroetsch, “Flir ailesine katılmaktan ve büyümeye yönelik büyük bir teknoloji şirketine sahip olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Drone teknolojisi ve pazarları geliştikçe, müşteriler insanız hava sistemlerini daha geniş bir çözümün bir parçası olarak arıyorlar. Aeryon son birkaç yıldır bu yönde gelişirken, Flir Systems’ın bir parçası olmak, donanım ve yazılım teknolojilerimizi, kendi başımıza yapabileceğimizden çok daha büyük çözümlere dahil etmenin yolunu açtı. ”