Flash hafıza ürünleri üreticisi Micron, güvenlik sektöründe kullanılmak üzere 256GB endüstriyel MicroSD kart geliştirdi. Bu ürünün piyasaya sunulması ve kullanımı için sektörün öncü firmaları ile iş birliği yapıyor.

Micron’un endüstriyel microSD kartları, özellikle 7/24 profesyonel video kaydı amaçlı kullanım için tasarlanmış. Üç yıl garantili olarak piyasaya sunulan ürünlerin tasarımı ve yazılımı, sürekli video kayıt halinde ve mümkün olan en az frame kaybını garanti ediyor.

Micron yöneticilerinden Amit Gattani: “Güvenlik seviyesinde hafıza kartları olmaması nedeniyle, firmalar 7/24 kayıt için optimize edilmemiş, tüketici seviyesi microSD kartları kullanıyorlar. Bu tür kartlarda %30 oranında frame kaybına rastlamak mümkündür.

Güvenlik kameralarında trend; daha fazla analitik ve yapay zekaya (AI). Daha güvenli ve daha yoğun depolama için artan bir talep var. Micron, güvenlik serisi microSD kartlarla bu konuda endüstriye öncülük etmektedir. ” dedi.

VIVOTEK INC pazarlama ve ürün geliştirme bölümü direktörü Cheng: “IP Kamera pazarı, tüm dünyada büyümeye devam ediyor. Yüksek performanslı ve güvenilir video depolama için artan bir talep var. Bu artan ihtiyacı göz önünde bulunduruyoruz ve VIVOTEK olarak, Micron’un yeni endüstriyel microSD kartlarını küçükten büyüğe her boyuttaki projede “sistem ucunda kayıt” (edge storage) olarak kullanıyoruz.” dedi.

256GB, 128GB, 64GB ve 32GB olarak piyasaya sürülen ürünler üç yıl garantili.