Dünya’nın önde gelen kamera üreticilerinden Hikvision, İngiltere’nin ünlü alarm ürünleri firması Pyronix’i satın aldı.

Pyronix’in kurucusu Julie Kenny, bu satışın Pyronix için büyük bir fırsat olduğunu, Hikvision’un Pyronix’e büyük yatırımlar yapacağını ve uluslararası pazarda geliştirmeyi amaçladığını ifade etti. ”Geçen 15 yılda, Hikvision CCTV sektöründe nasıl bir yol alınabileceğini gösterdi. Bu nedenle söyleyebilirim ki, Pyronix de global pazarda harika işler başarabilir.” diye ekledi.

Pyronix’in yeni yönetim kurulu başkanı Jiang Feng, satın alma hakkında: ” İçinde bulunduğumuz zaman, artık birlikte çalışacak olan Hikvision ve Pyronix için heyecan verici. Hikvision İngiltere’de ve buradaki üretim biriminde hatırı sayılır yatırım yapmayı planlıyor. Buradaki operasyon oldukça genişleyecek. Pyronix’e Hikvision Grubuna hoş geldin demekten mutluluk duyuyoruz. Hırsız alarm sistemlerini global pazarda geliştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Hikvision, Pyronix’in hırsız alarm sektöründeki bilgi ve tecrübesini, kendisinin CCTV sektöründeki pozisyonu ve tecrübesine eklemeyi hedefliyor. Pyronix Genel Müdürü Sebastian Herrera ”Hikvision ve Pyronix’in bilgi ve tecrübelerinin birleşmesi sektörümüze yeni gelişmeler ve yenilikçi ürünler kazandıracaktır.” dedi.

Kaynak: securityworldhotel.com