Türkiye’nin bir numaralı güvenlik fuarı ISAF 19. kez yapıldı. 17–20 Eylül 2015 tarihlerinde, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen başarılı organizasyonda sektörün öncü şirketlerinin yanı sıra, yurtdışından pek çok firma ve katılımcı da yer aldı.

ISAF 2012 yılından beri elektronik güvenlik sistemleri, bilgi ağı güvenliği ve akıllı ev otomasyonları fuarları düzenleyen ve “Toplam Güvenlik Çözümü ve Konfor” sloganı ile güvenlik sistemleri fuarları düzenlemektedir.

ISAF yapısı itibariyle 5 alt fuar şeklinde organizasyon düzenlemektedir. Kurulduğu günden itibaren büyüme oranlarında artı yönde seyrederek hem sektördeki firmalara hemde son kullanıcıya değer katmaktadır. Büyüme oranlarındaki artıştan dolayı bulunduğu hole sığmayan ISAF alanda rahatlatma yaşatmak için 4 ayrı alana ayrılmıştır.
Bu alanlar;
1- İş Güvenliği
2- Acil Durum
3- Yangın
4- Arama Kurtarma ve İş Güvenliği ‘dir.

Önceleri fuarda piyasada mevcut ürünler sergilenirken 2011 yılından beri yeni ürünler sergilenerek tanıtımları yapılmaktadır. Fuarda yer alan güvenlik sistemleri konusunda tecrübeli firmalar ilk ürünlerinin lansmanını burada gerçekleştirerek rakiplerine göre ön planda olmaktadır. Günden güne fiziki yapısında büyüme yaşayan ISAF güvenlik fuarının en önemli özelliklerinden birisi yerel olarak başlamasına rağmen uluslararası bir yapı kazanarak diğer ülkelerdeki güvenlik sistemi firmalarınında Türkiye piyasasına çekmesidir.

Kaynak: ISAF Fuarı