İki asıra yakın tarihi ile İstanbullulara hizmet veren Şehir Hatları, İstinye ile Çubuklu arasında yeni bir feribot hattı oluşturdu. Yeni 20 feribotuna kamera sistemi kurdurdu. Toplamda 250 kamera kullanılan projede Hanwha Techwin Wisenet ürünleri kullanıldı. Proje uygulaması InfoMet tarafından gerçekleştirildi.

Projeyi gerçekleştiren InfoMET Teknolojileri’nin proje mühendisi Oğuzhan Kahraman: “Hanwha Techwin’lebir çok projede birlikte çalıştık. Bu projemizde yuzlu su ve yüksek titreşim düzeyi gibi zorluklar vardı. Hanwha Techwin Türkiye ekibi ile birlikte çalışarak, her nokta için en doğru wisenet modellerini seçtik. ” dedi.

Projede en çok kullanılan kamera Wisenet QNO-7080R oldu. WiseStream diye ifade edilen ve görüntüdeki harekete göre kodlama ve kalite ayarlama özelliğine sahip kameralar 4 Megapiksel çözünürlük sunuyor. WDR, Sabotaj algılama, Fokus bozulması algılama ve düzeltme gibi özelliklere sahip.

Şehir Hatları Bilgi İşlem Uzmanı Cüneyt Danacı:” Wisenet kameraları tercih etmemizin en önemli sebebi, çalıştığımız ortamlarda hiç sorun çıkartmamaları olmuştur. Wisenet kaliteden ödün vermeden fiyat/performans kıstaslarımızı karşıladığı için pek çok marka arasından ön plana çıktı. İleriki ihtiyaçlarımızda da Wisenet ile çalışabileceğimizi düşünüyoruz.” dedi.