İstanbul Metrosu’nun 18 durağında Infinova ve Türkiye’deki sertifikalı entegratörü Uskom işbirliği ile 1500 kameralı bir kamera sistemi kuruldu.

Mevcut 720P ve analog kameralara ilave olarak oluşturulan sistem, her istasyondan lokal olarak izlenebildiği gibi üç genel kontrol noktasında da izlenebiliyor.

Infinova video yönetim sistemi V2217; esnek ve genişleyebilir yapısı ile 20 sunucu ve 40’ın üzerinde client’ı farklı erişim ayarlarıyla ve sistem güvenliğinide sağlayarak bir araya getiriyor. Özellikle çoklu harita, video wall desteği, kolay arayüzü ve hızlı kurulum özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Yenikapı’dan haraketle 4. Levent Oto Sanayi durağına ulaşan 18 duraklık hat saatte 36.000 yolcu taşıyor.

lnfinova, ABD/New Jersey merkezli bir güvenlik ürünleri üreticisidir. Uçtan uca dijital gözetim sistemleri, video yönetim yazılımı, video analizi, trafik yönetim çözümleri, finansal ve perakende gözetim çözümleri konusunda ürün ve çözümler sunmaktadır.

—–

Habere ekleme:

Uluslararası web sitelerinde bu proje yeni haberleştirilmiş olmasına rağmen, İsbak’tan aldığımız bilgiye göre, bu sistem 2016 yılında yüklenici firma tarafından yapılmış. Hattın İsbak’a devrinden sonra, kameraların büyük kısmı Pelco ile değiştirilmeye başlanmış ve değişim süreci de devam etmekteymiş.