İstanbul’daki Or Yom Huzurevi’nin 120 konuğu ve 20 çalışanı, Tyco Elpas Gerçek Zamanlı Konum Sistemi (Real Time Location System – RTLS) kullanmaya başladı.

”Sigmamed Sağlık Teknolojileri” tarafından uygulaması gerçekleştirilen sistemde, huzurevi sakinleri ve personelin kullandığı aktif RFID bileklikler huzurevine ait iki bina içinde konumlandırılmış okuyucular tarafından okunuyor ve bina içindeki izleme istasyonlarından anlık konumları görülebiliyor.

Tyco Güvenlik Ürünleri Genel Müdürü Michael Wasserstein sistemle ilgili : ”Elpas RTLS kablosuz hemşire çağrı çözümü ile sisteminin kurulmasıyla, huzurevi sakinleri ve hemşireler herhangi bir durumda sıkıntısız bir şekilde birbirlerine ulaşabiliyorlar. Sistemin esnekliği ve uygulama kolaylığı ile hem yeni hemde eski binalarda kolayca yapılandırılabiliyor” dedi.

Kapsamlı ve esnek sistem sayesinden hemşireler huzurevi sakinlerinin çağrılarını ve bina içindeki anlık konumlarını bilgisayardan görebiliyor, eğer binadan uzaktalar ise akıllı telefonlarına gelen bildirim ile haberdar oluyorlar. Bildirim başka bir hemşire tarafından yanıtlanırsa, diğer hemşirelere yapılan bildirim iptal ediliyor.

Ayrıca sistem sayesinde hemşireler de diğer çalışma arkadaşlarından yardım talep edebiliyorlar. Sistemdeki mesaj ve konumlar kaydedilmekte olup, çağrıya cevap verme süresi, cevaplanan çağrı adeti, hangi olaya hangi çalışanın baktığı gibi verilere ulaşmak mümkündür.

Kaynak: http://www.securityworldhotel.com/