Netgear yeni bir yönetilemez (unmanaged)  switch serisini piyasaya sürdü.

Ürünün dikkat çeken özelliği; PoE gücünün switch üzerindeki bir ayar ile istenilen watt değerine ayarlanabilmesi. Bu özellikle, düşük seviyeli bir sistemden daha yüksek seviyeli ve fazla güce ihtiyaç duyan bir sisteme geçişi kolaylaştırmak amaçlanmış. Switch üzerindeki güç seçenekleri  standartlara uygun tasarlanmış.

Bu tasarım, yönetilebilir switch ihtiyacının olmadığı, değişken PoE ihtiyaçlarının olabildiği uygulamalarda ekonomik ve yenilikçi bir çözüm gibi duruyor. Özellikle; küçük/orta ölçekli IP tabanlı güvenlik sistemleri, akıllı ev ve network uygulamalarında tercih edilebilir.

Netgear ürün müdür yardımcısı Richard Jonker: “Netgear Unmanaged switch çözümleri büyümekte olan işletmeler için ideal bir seçimdir çünkü Netgear ile kurulan bir sistem büyümeye açıktır. Eğer Pazardaki diğer ürünler ile sisteminizi büyütmeye kalkarsanız ilave ekipman almanız gerekir ve bu sizin için ek masraf demektir.” dedi

Ürünler ve yurtdışı fiyatları:

-8-Port PoE/PoE+ Gigabit Ethernet Unmanaged Switch with 60W PoE (GS108LP) — $99.99

-8-Port PoE/PoE+ Gigabit Ethernet Unmanaged Switch with 123W PoE (GS108PP) — $129.99

-16-Port PoE/PoE+ Gigabit Ethernet Unmanaged Switch with 76W PoE (GS116LP) — $179.99

-16-Port PoE/PoE+ Gigabit Ethernet Unmanaged Switch with 183W PoE (GS116PP) — $219.99

NETGEAR Hakkında

Netgear ABD menşeli bir ağ ürünleri üreticisidir. Ürünleri dünya çapında kullanılmaktadır.   Hedef kitlesi ev kullanıcıları, küçük ve orta boy işletmeler olan NETGEAR’ın ürün portföyü; switchler, kablosuz network ürünleri, router, network güvenlik ürünleri, veri depolama cihazları ve network adaptörleriden oluşmaktadır.

Netgear Türkiye Distribütörü RZK Mühendislik’tir.

Kaynak: netgear.com , tweaktown.com