RFID Metal Tag pazarının yenilikçi firmalarından Xerafy, pirinç tanesi büyüklüğünde, dünyanın en küçük pasif UHF EPC Class 1 Gen 2 RFID metal Tag’ını tanıttı.

Piyasada RFID UHF etiketlerin mümkün olabilecek en küçük halini aldığı düşüncesi yaygın iken, Xerafy firması, know-how ve tecrübesi ile; sağlam, küçük ve gerçekten XXS denilebilecek minyatür bir ürün geliştirmiş oldu.

Bir pirinç tanesi büyüklüğünde üretilen bu ürün, 61 cm uzaklıktan okuma performansı ile, büyüklüğüne oranla etkileyici bir çalışma performansına da sahip. Ürün farklı iki ebatta üretiliyor: Nokta form : Çap Ø 4mm x 2,54 mm kalınlık , Çubuk form : 6,6mm x 2mm x 2mm

Xerafy ‘nin CEO’su Dennis Khoo : ” En küçük nesnelerin dahi XXS yüksek kapasiteli RFID etiketlerle etiketlenebilecek olması pazarda yeni imkanlar yaratacaktır. Bu ultra küçük etiketler RFID teknolojisi kullanan yeni ürünlerin dizaynında bir katalizör görevi görecektir. En küçük nesnelere bile uygulanabilecek etiketlerle birbiri ile haberleşebilen nesneler ”IoT ” (Internet of Things / Nesnelerin İnterneti) çağını şekillendirecektir. ” diyor.

XXS RFID etiketlerin, sterilizasyon çemberi ve endüstriyel kimyasal yıkamaya uygun versiyonları ile birlikte, sağlık sektörü, ulusal sağlık kontrol ve takip sistemleri de bu teknolojiyi kullanabileceklerdir.

Yeni XXS etiketlerin Kasım 2015 ortalarından itibaren pazara sunulması bekleniyor.

Kaynak: http://www.securityworldhotel.com