Seagate güvenlik diski alanındaki yeni ürünü “Skyhawk Al”ı tanıttı.

İsmini; (A)rtificial (I)ntelligence yani “yapay zeka” kelimelerinin baş harflerinden alan ürün, güvenlik sistemlerinde gittikçe artan video analiz ihtiyacının getirdiği iş yüküne uygun olarak tasarlanmış.

Aynı anda 64 HD görüntünün kaydı, oynatılması ve video analizi işlemlerini yapabilen ürün, standart güvenlik disklerine göre 4 kat fazla işlem gücüne ve bant genişliğine sahip.

Performansın yanında güvenlik açısından da geliştirilmiş olan “SkyHawk AI”, alınan her ürün için; diskte meydana gelebilecek mekanik arızalar, doğal afetler,veri bozulması veya virüs bulaşması durumlarında,  2 yıllık Seagate Rescue (Veri kurtarma) hizmeti sunuyor.

Yeni disk ile ilgili açıklamalarda bulunan Seagate Türkiye Yöneticisi İlknur Baydak, “Seagate olarak görüntüleme ve video kayıt sistemlerine yönelik ilk disklerimizi 10 yıl önce üretmeye başladık ve bu alanda sektörün lideri konumundayız. Güvenlik sistemleri pazarına ihtiyaçlarının bir tık ötesinde diskler sunuyoruz. Bu sistemlerde kullanılan disklerin daha dikkatli ve özenli seçilmesi gerektiğini sıklıkla vurguluyoruz. Çünkü bu sistemlerde kullanılan disklerin 7×24 çalışması gerekiyor. Bu sistemler ve diskler artık sadece güvenlik amacıyla değil, verileri analiz etmek için de kullanılıyor. Dolayısıyla yüksek çözünürlüklü görüntülerin depolanması gerekiyor. Bu da daha fazla kapasiteye ihtiyaç duymak anlamına geliyor. SkyHawk AI’de 8TB ve 10TB kapasite seçenekleri sunuyoruz.” dedi.

“Ayrıca sahip olunan bu verilerin kullanıcılar için büyük önem arz ettiğini de biliyoruz” diyen İlknur Baydak, bu yüzden SkyHawk AI disklerde 2 yıl boyunca ücretsiz veri kurtarma hizmeti sunduklarını vurguladı.

Kaynak: Seagate Türkiye