Güvenlik sektöründeki firmaların yıllık cirolarına göre Asmag tarafından oluşturulan ”Security Top 50” listesinde, Hikvision* 1. sıraya yükseldi. 2014’de ikinci sırada yer alan Hikvision 2015’de yıllık cirosunda %43.6 gibi etkileyici bir büyüme gerçekleştirerek, senelerdir Honeywell’in elinde bulundurduğu birincilik koltuğuna oturmuş oldu.

Birinci sıradan  ikinciliğe gerileyen Honeywell, cirosunun önemli bir kısmını yangın ihbar, bina otomasyonu ve elektronik güvenlik konularındaki çözümleri ile sağlarken, Hikvision geliştirdiği ve ürettiği CCTV ürünleriyle bu ciroyu yakalamış durumda.

*Hikvision, Türkiye’de yaşadığı marka tescil problemi nedeniyle ”Haikon” markası ile faaliyetlerine devam ediyor. ”Hikvision” markasının ticari kullanım haklarını geri almak içinde çalışmalarını sürdürüyor.

Listenin üçüncü sırasında yer alan Bosch, bulunduğu yeri korurken, Hikvision’un en yakın rakibi yine Çin menşeli Dahua ise listede 5. sıradan 4. sıraya yükseldi.

Yeni satınalmalarla ürün gamını ve çözümlerini geliştiren Axis 10. sıradan 8. sıraya yükseldi.

Geçen senelerde 8. – 9. sıralarda yer alan Samsung’un (Yada yeni ismiyle Hanwha Techwin’in) listede yer almadığı görülüyor.

screenshot-2016-12-02-09-53-00

Kaynak: Asmag