Trabzon Medical Park Arena (Şenol Güneş Stadyumu) güvenlik sistemleri Hanwha Techwin ve NFS Teknoloji’nin iş birliği oluşturuldu.

340 Adet civarında kamera ile oluşturulan projede:  tamamı vandalproof (darbelere dayanıklı)  ve yüz tanıma özelliğine sahip dome kameralar (SNV-6084R IR,  SNV-608, SNV-5084); olayları yakın çekim yapabilmek için Wisenet PTZ kameralar kullanılmış.

Kameraların görüntüleri 7 adet SRN-4000 NVR ile kaydediliyor. 400Mbps’lik bant genişliği sunan ürün, 64 Kanal Full HD görüntüyü 108 güne kadar kaydedebilme imkanı sunuyor.

Hanwha Techwin distribütörü NFS Teknoloji’den Sn.Taha Özcan “Projede Hanwha Techwin ürünlerinin tercih edilmesinin sebebi; fiyat, performans ve kalitedir.” dedi.

Trabzon Medical Park Arena 41.513 izleyici kapasitesiyle, Aralık 2016’dan beri hizmet veriyor. Türkiye’de deniz yüzeyi doldurularak yapılan ilk stat olma özelliği taşıyan MP Arena, UEFA kriterlerinin çok üstünde bir saha aydınlatma sistemine ve ‘Akıllı çatı’ olarak da bilinen smart roof sistemine sahip.  Statta kullanılan 2 adet 7.5 Megapiksel 80 metrekare dev skorboard da Türkiye’nin en büyüğü olma özelliğini taşıyor.

 

Hanwha Techwin’e NFS Teknoloji’ye ve Trabzonpor’a başarılar diliyoruz.