Güvenlik endüstrisinin önde gelen firmalarından Dahua Technology, 12 Nisan 2018 ‘de Uluslararası Güvenlik Konferansı ve Fuarı ISC West’de sektör profesyonellerine “Yapay Zeka Değer Yaratır (AI Creates Value)” başlıklı bir sunumunu gerçekleştirdi.

 

Dahua Yönetim Kurulu Başkanı Ke Li, açılış konuşmasında konuklara, iş ortaklarına ve müşterilere teşekkür etti.  “Dahua’nın teknolojik gelişimindeki kalıcı güç inovasyondur. Yapay zekanın güvenlik endüstrisine uygulanması konusunda öncülük etmeye devam ederek, video merkezli akıllı IoT çözüm ve hizmetleri sağlayarak daha güvenli bir toplum ve akıllı bir yaşamı mümkün kılacağız” dedi.

 

Dahua Dış Ticaret Genel Müdür Yardımcısı James Wang yaptığı konuşmada: “Yapay zeka ile; istihbarat, bilgi işlem, ekosistem ve algılama konusunda ciddi bir yol alındı. Dahua’nın Yapay Zeka ile donatılmış ürünleri, büyük verileri işleme konusundaki zorlukları düşük işlem gücü ile aşmaktadır, Yapay zeka çözümlerimiz perakende sektörü, trafik yönetimi, lojistik gibi sektörlere uygulandığında kurumsal zekayı ve performansı arttırabilir, ayrıca işe değer kazandırır.” dedi.

INTEL IoT Çözümler Genel Müdürü Adam Burns, AI teknolojisindeki trendlere değirken; Dahua ve Intel’in iş birliğine yıllar önce başladığına vurgu yaparak, “Basit video kaydından gerçek anlamda “görüş”e yaşanan bu evrim, güvenlik sistemlerini daha entegre, akıllı ve otonom hale getiriyor. Intel’in bulut veya uç noktada çalışan Movidius, Intel FPGA ve Nervana gibi yapay zeka çözümleri tüm IoT pazarları için görüşsel zeka ve analizi mümkün kılıyor.” dedi.

Wang ayrıca, 2018’in ilk yarısında piyasaya sürülecek olan yapay zeka ve derin öğrenme teknolojisini barındıran ürün grubu “Dahua Deepsense” serisini tanıttı. IP / PTZ kameralar, NVR ve sunucu gibi ürünlerden oluşan Deepsense serisi, insan özellikleri analizi, yüz tanıma, ANPR (Plaka tanıma), meta veri toplama ve analiz, kişi sayma, görüntü arama, trafik olay tespit ve trafik veri istatistiği gibi pek çok gelişmiş özelliği barındırmaktadır. Görmenin ötesinde, Yapay zeka ve derin öğrenme; sistemlerin bulunduğu ortamı daha iyi anlamasına olanak tanıyarak, kullanıcılar için daha fazla esneklik ve isabetli tespit sunuyor. Sektör profesyonelleri için ise daha fazla iş fırsatı anlamına geliyor.