UL-268’deki son güncellemeler, duman algılama teknolojisinde önemli iyileştirmeler gerektiriyor.

Haziran 2021’de yürürlüğe girecek olan yeni UL- 268 7. sürümü, duman sensörlerini üç yeni zorlu test de dahil olmak üzere 215’ten fazla performans testinden geçmesini gerektiriyor.Bu üç test şöyle ;

1-Pişirme Testi

2-Köpük Testi

3-Poliüretan Testi

Johnson Controls, bu testleri geçebilen TrueAlarm teknolojisine sahip yeni duman sensörlerini bu sene satışa sunacak.

TrueAlarm sensörleri parçacıkları analiz ederek dumanın gerçek bir ateş kaynadğından mı yoksa yanıltıcı kaynaklardan mı çıktığını gelişmiş algoritmaları kullanarak bulur. Bu sensörlerin hassasiyeti programlanabilir.

Johnson Controls Sensors kıdemli ürün müdürü Wayne Aho, “Yeni sensörlerimizin tasarımı, onlarca yıllık yangın algılama deneyimine dayanıyor ve sektördeki en yenilikçi ve güvenilir ürünleri yaratıyoruz.” dedi. Yenilenmiş duman sensörlerinin yangın alarmı sırasında bina sakinlerinin hızlı ve güvenli bir şekilde tahliye edilmelerine yardımcı olmak için gerektiğinde erken bildirim sağladığını belirten Aho, gereksiz alarmların azaltıldığını da ekledi.

Yenilenen TrueAlarm sensörlerin ciddi yangınlar ile yanan yiyecek veya buharı akıllıca ayırt edebilmesi, özellikle oteller, yurtlar, hastaneler ve gereksiz alarmlara eğilimli diğer tesisler için önemlidir.

7.sürüm uyumlu TrueAlarm sensörleri, 2020 yılının 2. çeyreğinde hem Simplex hem de Autocall ürün aileleri için mevcut olacak.

Daha fazla bilgi için lütfen : https://www.johnsoncontrols.com/fire-detection/sensors-and-initiating-devices adresini ziyaret edin.