Ukraynalı profesyonel güvenlik sistemleri geliştiricisi ve üreticisi Ajax Systems, yurtdışındaki ilk fabrikasını İstanbul’da açıyor.

Türkiye’de 8300 m²’lik yeni tesis kuran Ajax yerel bir üretim ekibi oluşturmaya başladı, bu tesiste Ajax’ın bütün ürün gamının üretilmesi planlanıyor. İlk etapta en az 400 kişi istihtam edecek fabrika, ayda en az 150.000 cihaz üretmeyi hedefliyor.

İlk iş ilanı “Fabrika Genel Müdürü” pozisyonu için açıldı. Buraya tıklayarak ilana ulaşabilirsiniz.

Ajax, Ukrayna-Rusya savaşından önce yurtdışında yeni üretim tesisleri açmayı planlıyordu; savaş bu süreci hızlandırdı ve ilk fabrikanın Türkiye’ye kurulmasına karar verildi.

Ajax alarm sistemi inceleme yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Ajax CEO’su Aleksandır Konotopskyi’nin açıklaması şu şekilde:

Aleksandr Konotopskyi, CEO of Ajax Systems

İstanbul’da yeni bir fabrikanın açılması, şirketin planladığı ve üretim tesislerini çeşitlendirmeyi hedefleyen stratejik bir adımdır. Türkiye’yi imalat profesyonellerinin bulunması, altyapı, serbest ekonomik bölge koşulları, vergi düzeyi, üreticilerin kalitesi ve ana pazarlarımıza yakınlık gibi birçok faktörü göz önünde bulundurarak seçtik. Yeni fabrika ve üretim hatlarıyla Ajax, ürün geliştirmesini güçlendirecek ve yeni pazarlara erişimi hızlandıracak.

Yeteneklerin ve kültürlerin çeşitliliğinin en iyi ürünleri ve çözümleri yarattığına kalpten inanıyoruz ve her zaman yerel takımlara güvendik. Bu nedenle, bugün Türkiye’deki ilk iş ilanımızı açtığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz – “Fabrika Genel Müdürü”.

kaynak: https://ajax.systems/blog/ajax-plant-in-turkey/