Teknoloji devi Dahua, BSI’dan (İngiliz Standartları Enstitüsü) ISO / IEC 27701 sertifikası aldığını duyurdu.

Dahua, BSI’dan ISO / IEC 27701 Sertifikası Aldı

BSI Kimdir ?

BSI, 1901’de kurulan dünyanın ilk Ulusal Standartlar Kuruludur. Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO), Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) ve Avrupa Standartları Organizasyonları’nda (CEN, CENELEC, ETSI) İngiltere’yi temsil eden BSI, ürün, hizmet ve sistemlerin kalitesini ve güvenliğini artırmaya yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu ürün ve hizmetlerin uluslararası standartlara uygun olmasını hedefler.

ISO 27701 Bilgi Güvenliği Yönetimi Nedir ?

ISO / IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi ve ISO / IEC 27002 Güvenlik Standartlarının bir gizlilik uzantısıdır. Uluslararası bir yönetim sistemi standardı olarak, kuruluşların kişisel verileri nasıl yönetmesi gerektiği dahil olmak üzere gizliliğin korunmasına ilişkin rehberlik sağlar ve dünya çapında gizlilik düzenlemelerine uygunluğu göstermeye yardımcı olur.

Sertifikaya göre Dahua, güvenlik gözetim ürünlerinin ve ilgili yazılım platformlarının planlanması, tasarlanması ve geliştirilmesi ISO / IEC 27701 standartları çerçevesinde gerçekleşecek.

Liu Zhe-BSI China


BSI China Başkan Yardımcısı Liu Zhe şunları söyledi: “Dahua Technology, küresel güvenlik endüstrisinde ISO / IEC 27701 sertifikasını alan ilk kuruluştur ve bu, Dahua’nın veri güvenliği ve gizlilik konusundaki hassasiyetini göstermektedir “kaynak
internationalsecurityjournal.com
dahuasecurity.com