Merhabalar,

Isaf Exclusive 13-15 Mart 2019’da Sheraton Ankara’da gerçekleşti. Yazımız ve videolarımız biraz gecikti farkındayız. Kusurumuza bakmayın bu seferlik.

Yazımız ve videolarımız aşağıdadır.

Exclusive Bu Sene Nasıldı?

Yine bir seçim arifesinde ve dalgalı bir ekonomi ortamında gerçekleşen bir fuardaydık. Buna rağmen Isaf Exclusive ‘in geçen seneye göre daha fazla ziyaretçi çektiğini gözlemledik. Ayrıca konferanslar içerik olarak ve katılım olarak çok daha haraketliydi. Fuar stand alanları tam olarak dolmuştu.

Katılımcı Firmalar:

ANTE SAVUNMA A.Ş.
ARMA KONTROL SİSTEMLERİ
BAŞARI MÜHENDİSLİK
BOYUT GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ
CENOVA GÜVENLİK SİSTEMLERİ
DELTA AKILLI TEKNOLOJİLER A.Ş.
EFEBEY SAVUNMA
ESLİFE GÜVENLİK SİSTEMLERİ
EVENT GATES
HAN ELEKTRONİK A.Ş.
IDS SAVUNMA TRAFİK ÇÖZÜMLERİ A.Ş.
KOYUNCU ELEKTRONİK A.Ş.
KOZA GÜVENLİK ELEKTRONİK SİSTEMLERİ
METCOM PLAKA TANIMA SİSTEMLERİ
MTA GÜVENLİK BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ
OİS GÜVENLİK VE SAVUNMA TEK. A.Ş.
OKİSAN GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ
ONES TECHNOLOGY
ÖZAK GEÇİŞ TEKNOLOJİLERİ A.Ş.
PİMSER
RADİO TEKNOLOJİ HİZMETLERİ A.Ş.
SANAT TEKNOLOJİ
TANSA TURNİKE
TESAN
ÜLKEM A.Ş.
YG YANGIN GÜVENLİĞİ

 

Ziyaretçiler Nasıldı?

Devlet üst kademesinden görevliler hem konferanslara hemde fuar alanındaki standlara ilgi gösterdiler. Bizim gördüğümüz kadarıyla: TSK, Emniyet, Kamu kurumları, Yerel yönetim birimleri fuara yüksel bir alaka gösterdiler. Klasik fuarlardaki %20-30 lara varan niteliksiz ziyaretçiden burada eser yok. Neredeyse her ziyaretçi ne aradığını bilen, iş potansiyeli yaratabilecek nitelikteydi.

 

Sonuç

Piyasanın nabzını tutmak, yenilikleri görmek açısından bu organizasyonlar çok değerli. Birde sektörü ve kurumları bilgilendirecek düzeyde içeriğe sahip konferanslar işe farklı bir boyut katıyor. Gerçekten faydalanmak için ve fikir paylaşmak için gelen insanlar, etkileşimi yüksek bir bilgi alışverişini sağlıyorlar.

Sektörden arkadaşlarımızla görüşmek, hal hatır etmek ise fuarların başka bir güzelliği. Rastlayamadığımız, yoğunluktan görüşemediğimiz arkadaşlarımıza buradan selam ediyoruz.