Güvenlik Teknolojileri’nden herkese merhaba.

Dahua’nın piyasaya sürdüğü  “EZ-IP” ekonomik ürün grubunu inceliyoruz. Videoda yer almayan pek çok detay aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.

Nasıl Bir Marka Bu?

“EZ-IP” deki “EZ” İngilizcede “easy” şeklinde okunuyor ve “dilimizde “kolay” anlamına geliyor. İsminden de anlaşılabileceği gibi, EZ-IP markası: kurulumu, kullanımı ve ulaşılabilir fiyatı ile “kolay” olan bir ürün grubunu işaret ediyor.

EZ-IP, Dahua’nın küçük ve orta ebatta güvenlik sistemleri için piyasaya sunduğu, ekonomik bir ürün grubu.

Ürün grubu içinde Analog HD (HDCVI, TVI, AHD, CVBS) ve IP kameralar; DVR ve XVR’lar, PoE switchler, kontrol klavyeleri…Kısacası bir cctv sisteminde kullanmanız gereken pek çok ürünü kapsıyor.

EZ-IP Neden Üretildi?

Dahua Türkiye ekibi tarafından “fiyat/performans amaçlı” olarak ifade edilen EZ-IP grubu, OEM piyasasını hedefliyor. Standart Dahua ürünlerine nazaran %10-15 daha uygun fiyatlı olmasına rağmen, görüntü kalitesi, malzeme kalitesi, ambalaj gibi her unsuru ile Dahua standartlarını yansıtıyor.

Genel Özellikler

EZ-IP serisi kameralar 2MP ve 4MP çözünürlük sağlıyor ve giriş seviyesindeki  ihtiyaçlara cevap vermeyi amaçlıyor.

Bant genişliğini azaltan Smart H.264 + ve ip kameralarda H265 kodlama teknolojisini kullanmaktadır. Smart H264 ve H265 ile iletim ve depolama maliyetlerinde % 70’e kadar tasarruf sağlanmaktadır.

EZ-IP ürünlerinin “kolay” kullanıma uygun olmasına özen gösterilmiş. “Tak çalıştır” deneyimini sunması amaçlanmış. Kayıt cihazlarında tüm kanal ayarları fabrikasyon olarak Otomatik Algıla seçili olduğu için, kameranın video formatını otomatik olarak algılayıp, görüntüyü sorunsuzca monitöre iletiyor.

Ip kameraların tamamında PoE desteği mevcut.

EZ-IP serisi IP kameraların büyük bir çoğunluğunda HEVC Advance lisansı var.

HEVC, yüksek verimli video kodlama anlamına gelmektedir. H.265 olarak da bilinen video codec bileşeni, video dosyalarını en verimli akım kodlama formatı kullanarak video dosyasını mümkün olan en düşük boyutuna sıkıştırmaktadır.

Analog kameralarda 4in1 özelliği mevcut. Kameralarda video format seçici bir anahtar bulunmuyor. Fabrikasyon olarak HDCVI ayarlı olarak gelen kameralar, PTZ OSD menü üzerinden; HD, TVI veya CVBS görüntü formatına çevirebilmek mümkün.

Ürünler:

EZ-IP SW3110 Endüstriyel Tip Poe Switch

Endüstriyel tipte üretilen switch üzerinde; 8 port poe, 1 adet SFP ve 1 adet ethernet girişi bulunuyor. Poe gücü toplam gücü 96 Watt.

EZ-IP NVR 1B04HS-4P-L – 4 Kanal Poe Destekli Nvr

4 kanallı NVR cihazına, poe destekli 4 adet ip kamera bağlayabilirsiniz. NVR’ın toplam poe çıkış gücü 50 Wattır. NVR’a 1 adet 6Tb’a kadar hard disk bağlanabilmektedir.

Cihaz üzerinde 1 adet ses giriş/çıkışı, 2 adet usb giriş soketi, 1 adet hdmi ve 1 adet vga çıkışı bulunmaktadır.

NVR arayüzünün alıştığımız Dahua arayüzünden bir farkı bulunmamaktadır. Kamera ekleme ve kamera izleme gibi işlemler arayüzden kolaylıkla yapılabilmektedir.

EZ-IP XVR1B04H XVR Hibrit Kayıt Cihazı

4 kanal CVI+AHD+TVI+CVBS+IP ve 10tb’a kadar hard disk destekli, XVR Kayıt Cihazı.

Cihaz 4 adet analog + 2 adet ip kamera desteğine sahiptir.

Cihaz üzerinde 1 adet ses giriş/çıkışı, 2 adet usb giriş soketi, 1 adet hdmi ve 1 adet vga çıkışı bulunmaktadır. Uyumlu kamera ile mevcut koaksiyel kablo üzerinden ses ve görüntü aktarımını bir arada yapabilmektedir.

XVR arayüzü alıştığımız Dahua arayüzünden biraz farklı. Arayüz daha çok, Dahua’nın Smart Pss client arayüzüne benziyor. Kullanımı oldukça kolay. Kameraları tak kullan şeklinde cihaza ekleyebiliyoruz. Analog kameraların üzerinde, çözünürlüğü ya da formatı değiştirmek için bir anahtar bulunmuyor. Kameranın tüm ayarlarını kayıt cihazının ptz ayar menüsü üzerinden yapabiliyoruz.

Ez-Ip kayıt cihazlarına Easy viewer mobil uygulama üzerinden bağlanıp, uzaktan izleme yapabilirsiniz.

EZ-IP KB-100 Kontrol Klavyesi

HD-CVI, Analog ve IP hareketli kamera bağlantı desteği, RS232,  RS485, RS422, USB ve RJ45 network bağlantı seçenekleri sunan elektromekanik kontrol klavyesi.

EZ-IP HDCVI Kamera Serisi

EZ-IP HAC-D3A21-VF 2MP Varifocal

2MP Çözünürlük, 2.7 – 13.5mm vf lens alüminyum kasa, HD-CVI, HD-TVI, AHD ve Analog Video Çıkışlı, vandal prof dome kamera.

EZ-IP HAC-T2A21-A

2MP Çözünürlük,3.6mm Sabit Lens, Dahili Mikrofonlu, alüminyum kasa dome kamera.

Koaksiyel kablo üzerinden, görüntü ve ses aktarımı yapabilme.

EZ-IP HAC-B2A21

2MP Çözünürlük, 1920x100P, HD-CVI, HD-TVI, AHD ve Analog Video Çıkışlı, 3.6mm Sabit Lensli plastik kasa bullet kamera.

EZ-IP HAC-T1A21

2MP Çözünürlük, 1920x100P, HD-CVI, HD-TVI, AHD ve Analog Video Çıkışı, 3.6mm Sabit Lensli, plastik kasa dome kamera.

EZ-IP HAC-B4A21-VF

2MP Çözünürlük, 1920x100P, HD-CVI, HD-TVI, AHD ve Analog Video Çıkışı, 2.7 – 13.5mm Varifocal Lensli,alüminyum kasa bullet kamera. Gece görüş mesafesi 60 metredir.

EZ-IP HAC-B3A21-VF

2MP Çözünürlük, 1920x100P, HD-CVI, HD-TVI, AHD ve Analog Video Çıkışı, 2.7 – 13.5mm Varifocal Lens desteği, alüminyum kasa bullet kamera. Gece görüş mesafesi 30 metredir.

Ez-IP Network Kamera Serisi:

EZ-IP IPC-B2A20-VF

2MP Çözünürlük, 1920x1080p,  2.7 – 12mm Varifocal Lens,128GB’ a Kadar SD Kart Destekli, alüminyum kasa poe bullet kamera.

EZ IP IPC B1B20

2MP çözünürlük, 2.8mm Sabit Lensli,poe destekli plastik kasa bullet kamera.

EZ-IP IPC-D2B40-ZS

4MP 2.8-12mm ayarlanabilen Motorize lens,H.265+ kodlama PoE ve SD kart destekli plastik kasa dome kamera.

EZ-IP IPC-T1B40

4MP Çözünürlük, 2.8mm sabit lensli, poe destekli plastik kasa dome kamera.

EZ-IP IPC-T1B20-L

2MP Çözünürlük, 1920x1080p, 2.8mm Sabit Lensli, poe destekli plastik kasa dome kamera.

EZ-IP IPC-B2B40P-ZS

4mp çözünürlük, 2.8~12mm varifocal lensli, 128 GB’a Kadar SD Kart ve poe destekli plastik kasa bullet kamera.

EZ-IP IPC-B1B40

4MP Çözünürlük, 2.8mm Sabit Lensli, poe destekli plastik kasa bullet kamera.